Virály

11. května 2022 13:06

redakce Prima Lajk

VIDEO: Policisté přerušili živý stream 16leté trans dívky. Proč skončila v pěstounské péči?

16letou trans streamerku navštívila policie, později skončila v pěstounské péči.

„Nechápu, proč by stát Tennessee raději zničil život dítěte, než aby ho nechal jít do školy, ale opravdu to ukazuje, kde jsou jejich priority,“ prohlásila 16letá trans streamerka Wynn ve svém živém streamu na Twitchi krátce předtím, než do místnosti vstoupili policisté a odpojili jí elektřinu. Důvod je prostý.

Kvůli přísným zákonům státu Tennessee je trans dívce zakázáno navštěvovat školu, a protože on-line kurzy, které nejsou tak plnohodnotné jako prezenční výuka, odmítá, ženou ji úřady zpátky do pěstounské péče. Problém je, že by to nebylo poprvé, co by Wynn v takové péči skončila. Po zkušenostech z minula, jak uvedla samotná dívka, by se tomuto kolečku ale raději vyhnula.

Dívka ale nakonec neměla na výběr. Poté, co ji doma navštívili policisté, aby zkontrolovali, že je v pořádku a že si nechce ublížit, na místo o pár hodin později přijela sociálka, která mladou trans dívku odvezla. Organizace a skupiny na ochranu dětí už mezitím odsoudily celý proces a vyjádřily Wynn podporu. Zastánci zdraví dětí to pro změnu označili za útok na práva trans lidí v Tennessee, podle nich zažívá stát těžkou krizi duševního zdraví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také