Virály

29. května 2019 17:15

redakce Prima Lajk

VIDEO: Rozzuřený býk nabral toreádora na roh a brutálně mu roztrhal zadek. Tyhle záběry nejsou pro slabé povahy

Toreádorům jde při býčích zápasech opravdu o život. Tenhle měl se svým zraněným zadkem ještě poměrně štěstí.

Nikdo by si asi nedovolil tvrdit, že býčí zápasy jsou bezpečná zábava. Někteří jedinci však pociťují možná nepochopitelnou potřebu dostat se do bezprostřední blízkosti těchto zuřivých zvířat a jejich děsivých rohů. A občas se stane, že na to taky doplatí. Třeba jako 26letý Juan Lean z Francie, kterému rozzuřený býk zabodl roh přímo do zadku, kde mu udělal 25centimetrovou ránu.

Nepříjemná podívaná se odehrála v aréně v Madridu během festivalu býčích zápasů. Toreador rozdráždil býka červenou plachtou do té míry, že se zvíře najednou vrhlo přímo na něj, nabralo ho na roh za zadnici, vyneslo do vzduchu a poté pustilo na zem. Do arény okamžitě vběhli dva další lidé, kteří odvedli býkovu pozornost, aby se Leanovi povedlo uniknout z jeho spárů. Ten se po chvíli zmátořil, a přestože měl jasně viditelné krvavé skvrny na bílých kalhotech, pokračoval ve vystoupení dále.

Po boji však okamžitě zamířil za ošetřovateli, kteří ho převezli na vyšetření do nemocnice. To odhalilo 25centimetrovou ránu v oblasti konečníku a možnou zlomeninu kostrče. Ošetřující lékař se upřímně divil, že toreador s takovýmto zraněním dokázal pokračovat v zápase. Dodal taky, že měl Lean obrovské štěstí - roh býka narazil do kostrče a pak zamířil nahoru, místo aby se zabodl dál směrem do žaludku. Podle doktorů by se však měl zcela uzdravit, jen musí nějakou dobu odpočívat a chránit se před možnou infekcí.

Jestli na to máte žaludek a nervy, můžete se na incident podívat ve videu níže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také