Virály

17. dubna 2018 15:15

redakce Prima Lajk

VIDEO: Rybář rozřízl mrtvému žralokovi břicho a vytáhl z něj 98 živých mláďat. Tyhle záběry vám vyrazí dech!

Tahle rybářova pohotovost je naprosto obdivuhodná!

Představte si, že v moři objevíte mrtvého žraloka. Možná nedokážete říct, co byste v tu chvíli dělali, ale odhadujeme, že přesně víme, co byste rozhodně neudělali – asi těžko byste na něm provedli císařský řez, a zachránili tak 98 malých žraločích mláďat. Jak nás to napadlo? Přesně takhle totiž postupoval rybář Mathew Orlov poté, co u pobřeží Barwon Heads Victoria v Austrálii vylovil z oceánu 2,7 metrů dlouhého žraloka smrtelně napadeného jiným dravcem.

Pohotový rybář ihned poznal, že něco není v pořádku.Viděl, jak se břicho mrtvého žraloka pohybuje, proto neváhal a rozříznutím ho otevřel, aby zachránil malé žraloky. Zachycené záběry ukazují, 46letý muž během operace trvající 9 minut vyndal všechny mláďata z matky a vhodil je zpět do oceánu.

Mathew poté uvedl, že nikdy předtím císařský řez na žralokovi neprovedl, věděl ale prý, co má dělat, na základě příběhů kolegy rybáře. Odborníci se ale shodli, že malí žraloci nejspíš ve volné přírodě nepřežijí. Podle expertky Jane Williamsonové, docentky na univerzitě v Sydney, není jisté, jestli jsou vyvinutí natolik, aby zvládli nástrahy oceánu sami bez matky. My přesto doufáme, že se s tím statečně poperou a zanedlouho budou následovat odkaz své matky. A jak celá operace probíhala, se nyní můžete podívat ve videu níže.


Přečtěte si také