Virály

1. listopadu 2021 14:32

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šílenec převlečený za Jokera zaútočil na cestující v metru. Kde se tragédie udála?

Muž v kostýmu Jokera zaútočil nožem na cestující ve vlaku v Tokiu. V jednom z vagónu navíc s pomocí hořlaviny založil požár.

Policie v hlavním městě Japonska zatkla muže převlečeného za padoucha ze série o Batmanovi. Zaútočil na několik cestujících nožem, přičemž sedmnáct lidí utrpělo vážná zranění. Starší muž, který se stal obětí šíleného maniaka, je nyní v kritickém stavu a vážný stav je i u jiných zraněných. Mimo útok ostrým nožem měl teprve čtyřiadvacetiletý násilník založit v jednom z vagonů oheň pomocí silné hořlaviny.

Jeden z přítomných svědků natočil bezmocnou paniku lidí, kteří se snaží co nejrychleji dostat od útočníka pryč. „Myslel jsem, že jde o nějaký halloweenský žertík. Pak jsem ale viděl, jak se k nám blíží muž a pomalu mává dlouhým nožem,“ řekl deníku Jomiuri šimbun jeden z očitých svědků. Mnoho z cestujících je také oblečeno v kostýmech kvůli probíhajícím oslavám Halloweenu.

Po šíleném masakru byl útočník viděn, jak si sedl do jednoho z prázdných vagónů a kouřil cigaretu. Policie ho na místě okamžitě zatkla a mladík byl obviněn z pokusu o vraždu. Místní média uvádějí, že policistům řekl, že „chtěl zabíjet, aby mohl být odsouzen k smrti“.

The alleged attacker in #Japan, in a “Joker” costume. Sitting and casually smoking after #stabbing and spraying hydrochloric acid on passengers on a train in #Tokyo, and then setting everything on fire pic.twitter.com/FfsJmz0qZw

— EMEA Intel (@emea_intel) October 31, 2021

Sdílejte článek
Štítky policie Tokio zahraničí útočník Joker šílenec

Přečtěte si také