Virály

23. března 2022 22:46

redakce Prima Lajk

VIDEO: Ruský herec označil dceru za vlastizrádkyni poté, co vystoupila proti Putinovi. Jaká byla její reakce?

Herečka popsala pocity poté, co ji její otec označil za vlastizrádkyni.

Že politika vstupuje do každodenního života většiny lidí, už je v posledních letech bohužel docela běžné. Že však společnost bude rozdělovat už i válka, to asi čekal málokdo. Normální člověk by totiž doufal, že co se války týče, budou se všichni shodovat na tom, že je špatná. A že ten, kdo ji rozpoutal, kdo v ní pokračuje, kdo zabíjí nevinné a kdo o tom všem neustále jenom lže, bude logicky ten zlý. Inu, stačí zajít na sociální sítě a rychle zjistíte, že spousta lidí v tom zase tak jasno nemá.

Své o tom ví i ruská herečka a aktivistka Marija Maškova. Ta stejně jako spousta dalších jejích krajanů vidí, co Putin na Ukrajině páchá za zvěrstva, a protože má určitou platformu, rozhodla se proti svému prezidentovi veřejně vystoupit. Samozřejmě pomohlo, že nežije v Rusku, a tudíž ji za to žádný postih nehrozí. Tedy alespoň ne veřejný.

Kdo se proti ní ovšem obrátil, je její vlastní otec Vladimir. Ten je rovněž známým ruským hercem, hrál například ve filmu Za nepřátelskou linií. Nyní vede v Moskvě vlastní divadlo a je prominentní kulturní figurou a zároveň hlásnou troubou Kremlu. Byl například jedním z vystupujících na nedávné akci ruského prezidenta před zaplněným stadionem, kde mimo jiné podpořil ruskou invazi a odsoudil západní sankce. Svoji vlastní dceru pak nazval vlastizrádkyní. Její reakce? Zlomené srdce a lítost. Jak ale samá říká, ve srovnání s tím, co zažívají lidé na Ukrajině, je to vlastně pořád nic.


Přečtěte si také