Virály

8. února 2018 16:49

redakce Prima Lajk

VIDEO: Slepý muž umístil na psa kameru, aby ukázal, jak se k němu lidé opravdu chovají. Z výsledku vám bude fakt smutno

Muž chtěl ukázat, jak je někdy obtížné vyjít s jeho handicapem do ulic.

Bývalý doktor Amit Patel přišel před pěti lety o zrak a musí se od té doby spoléhat zejména na svou manželku a slepeckého psa Kiku. Jenže prodírat se přecpanými londýnskými ulicemi není v jeho stavu nijak jednoduché. A to zejména kvůli mnohdy hrubým a necitlivým kolemjdoucím. Pokud si totiž myslíte, že slepému muži a jeho psovi každý uvolní cestu nebo mu vždy rád pomůže, jste bohužel na omylu.

Už před rokem tak ukázal veřejnosti video, na kterém umístil na svého psa Go Pro kameru, aby tak ukázal, jak se k němu lidé chovají. A nebylo to zrovna nic veselého. Zaznamenal zde totiž, jak čeká poblíž jedné ze stanic metra a doufá, že mu někdo pomůže s cestou dovnitř. Muž zde ovšem podle svých slov čekal dlouhých pět minut a nikdo si ho vůbec nevšímal.

Nyní přišel s pokračováním svého experimentu a opět narazil na hrubé jednání ostatních kolemjdoucích. Musel se například vypořádat s následující situací, kdy po něm hrubý cestující metra chtěl, aby jeho pes uhnul stranou z eskalátorů, protože chtěl projít. To však samozřejmě nebylo možné. Je to přitom jen jeden z více smutných případů chování, s nimiž se musí v běžném životě potýkat. Stále se totiž musí srovnávat s lidmi, kteří do Amita nebo jeho psa narážejí batohem či deštníkem. Kéž by se na tomto stavu v nejbližší době opravdu něco změnilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také