Virály

24. listopadu 2022 14:33

redakce Prima Lajk

VIDEO: Soudkyně o vině obžalovaného rozhodovala polonahá v posteli. Jaký trest jí hrozí?

Ústavní činitelka si při soudním líčením skrz video zapnula kameru. To ovšem neměla dělat.

K bizarnímu incidentu došlo v kolumbijské Cúcutě během videokonference soudního líčení. Soudkyně Vivian Polanía měla během něj rozhodnout o prodloužení vazby muže obviněného z umístění bomby v kasárnách. Už od začátku video přelíčení však bylo zjevné, že není Polanía ve své kůži. Podle záznamu odpovídala scestně a vždy po delších pauzách, přitom kameru měla neustále vypnutou. To se ale změnilo v 57. minutě líčení.

Z neznámých důvodů si najednou soudkyně zapnula kameru a všem zúčastněným se naskytl žalostný obraz. Polanía ležela polonahá, rozcuchaná v posteli s cigaretou v ruce a znuděně zívala. Po trapných dvaceti sekundách soudkyni prokurátor upozornil, že má zapnutou kameru, načež ji žena okamžitě vypnula.

Disciplinární komise poté v reakci na podání stížnosti od advokáta obžalovaného muže kolumbijskou soudkyni na tři měsíce suspendovala za porušení soudcovského kodexu oblékání a vyjádření neúcty k účastníkům řízení. Podle informací to navíc není první přešlap. Polanía je známá tím, že na sociálních sítích v minulosti sdílela fotografie ve spodním prádle a příspěvky se sexuálním podtextem.

Sdílejte článek
Štítky trapas zahraničí soud soudkyně

Přečtěte si také