Virály

28. května 2019 14:35

redakce Prima Lajk

VIDEO: Tvůrci Hry o trůny konečně odhalili, jak Arya zabila Nočního krále! Takhle vznikala nejepičtější scéna seriálu

Jak vznikala nejepičtější scéna seriálu Hra o trůny?

Snad nejsem sám, když řeknu, že mi Hra o trůny bude chybět. Fenomenální fantasy seriál mě chytil za srdíčko a nepustil až do samotného závěru, který byl na jednu stranu překvapivě šťastný, a na tu druhou jednoduše srdceryvný. Jo, vážně jsem si přál, aby Jon s Daenerys přehlédli menší incestní problém mezi nimi a hezky spolu vládli až do konce věků. Jenže autor knih G. R. R. Martin nás varoval, že tohle nedopadne dobře, nemůžu si tak na nic stěžovat.

Každopádně seriál skončil minulé pondělí, ten pravý konec ale přišel až včera, kdy HBO odvysílalo dvouhodinový dokument Hra o trůny: Poslední hlídka, který perfektně shrnuje, jak poslední řada seriálu vznikala, kolik práce a úsilí do ní šlo a co všechno se muselo přihodit, abychom takhle velkolepé završení celé ságy vůbec mohli dostat. Bylo to emotivní, krásné a taky poučné.

Zjistili jsme totiž například, jak se vlastně Arye podařilo vyskočit tak vysoko, aby mohla překvapit a zabít Nočního krále. Scenárista Bryan Cogman při zkoušce scénáře přečetl úsek, ve kterém vyloženě stojí, že Arya se rozběhla a odrazila od hromady mrtvých zombíků, doletěla k Nočnímu králi a zarazila mu dýku do zbroje, po čemž se roztříštil a jeho armáda následně taktéž. Tak vidíte, Arya přece jen není Superman.


Přečtěte si také