Virály

27. ledna 2022 10:49

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek zkouší, jak dlouho vydrží jíst syrové maso. Neuvěříte, kolik dní už má za sebou!

Influencer se rozhodl otestovat, co s jeho tělem udělá syrová strava.

Raw food aka syrová strava zažila v posledních letech velký boom. Jídelníček vyznavačů tohoto životního stylu je založen na principu, že tepelná úprava potravin zabíjí vše živé. A zatímco drtivá většina příznivců raw stravy jí hlavně syrovou zeleninu, ovoce nebo luštěniny, najdou se i tací, kteří svůj jídelníček nijak nezměnili a nevzdali se vajec ani masa.

To je přesně i týpek, který si založil profil na Instagramu s názvem Raw Meat Experiment, kde každý den zveřejňuje videa, jak pojídá syrové maso. Jeho cílem je dokázat, že jíst tepelně nezpracované maso je mnohem zdravější než jeho vaření nebo pečení. Flákotu hovězího nebo kuřecího steaku tak zapíjí i několika syrovými vejci nebo čerstvým mlékem.

Salmonelózy a jiných onemocněný se influencer zřejmě nebojí, neboť jeho cíl je jasný. „Každý den budu jíst syrové maso, dokud neumřu na bakterie. Uvidíme, jestli budu žít 5 dní, nebo 500 let,“ napsal si na svůj Instagram. Zatím má za sebou 76. den a nevypadá to, že by chtěl s pojídáním syrového masa jen tak přestat.


Přečtěte si také