Virály

14. září 2020 18:19

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Veganka prohlásila, že nechce darovat své orgány jedlíkům masa ani po smrti! Tohle myslí opravdu vážně?

Veganská aktivistka se rozhodla veřejně vysvětlit svoje důvody k tomu, proč se poprvé rozhodla nepodepsat dárcovskou kartu orgánů.

Paní Kadie si založila účet na TikToku, aby mohla veřejně prohlásit, že už si nepřeje, aby její orgány byly po její smrti poskytnuty někomu jinému. Jejím hlavním důvodem je to, že by orgány mohly posloužit někomu, kdo se rozhodl konzumovat maso. Přesto je pro ni prý zklamáním, že musela dojít k tomuto závěru. Prý si uvědomila, jak moc je společnost opovrženíhodná a kolik zlých lidí existuje. A kvůli tomu už orgány darovat nechce. V minulosti, než se stala učitelkou, žena pracovala 25 let jako zdravotní sestra a vždy mluvila o tom, že darovat svoje orgány posmrtně někomu, kdo je bude potřebovat, je důležité. Nyní ale svůj názor změnila.

To, kolik zlých lidí běhá po světě, prý jen umocnil její příchod na síť TikTok, kde zřejmě viděla desítky kontroverzních videí. Těžko říct. Právě zde ale uveřejnila svůj vzkaz, aby se tak dostal k co nejvíce lidem. Prohlásila, že nechce věnovat svoje orgány jedlíkům masa a jediní lidé, kterým by je věnovala, jsou veganští aktivisté za práva zvířat, protože ví, že tito lidé nebudou vraždit zvířata, aby je mohli jíst. Příspěvek byl od té doby zhlédnutý už 750 tisíckrát a vyvolává bouřlivé diskuze. Jedna žena se paní otevřeně zeptala, zda by tedy nepřijala orgán, který by potřebovala k přežití, pokud by nebyl od vegana. Další člověk se jí tázal, zda by raději nechala člověka zemřít kvůli tomu, že není vegan, a zda by jí to přišlo v pořádku. Objevila se ale samozřejmě i řada souhlasných reakcí.


Přečtěte si také