Virály

14. června 2019 13:49

redakce Prima Lajk

VIDEO: Veterán se po 75 letech setkal se svou láskou z 2. světové války. Nic dojemnějšího jste ještě neviděli

Co může být nádhernějšího než velká láska? Třeba to, když se se svou milovanou setkáte po 75 letech jako tento veterán.

Jestli budete číst tento článek až dokonce, připravte se na pořádnou dávku emocí. Francouzská televize France 2 totiž uvedla ve vysílání dojemný okamžik, kdy se 98letý válečný veterán ze druhé světové války setkal s ženou, do které se před neuvěřitelnými 75 lety zamiloval. A to nebylo zdaleka všechno, čeho se štáb i diváci dočkali v tomto přenosu k příležitosti výročí Dne D, tedy vylodění v Normandii. Když totiž svou bývalou lásku K. T. Robbins spatřil, prohlásil tato dojemná slova: „Vždycky jsem tě miloval. Vždycky jsi byla v mém srdci.“ A pak jí ukázal fotku, kterou si celá ta léta schovával.

Seznámili se v roce 1944 během jeho pobytu v Briey v severovýchodní Francii behem 2. světové války. A právě tam se do 18leté francouzské dívky jménem Jeannine bezhlavě zamiloval. Jejich vztah však trval pouhé dva měsíce, než byl převelen na východní frontu. Tehdy jí slíbil, že se vrátí a vezme si ji, to se však nestalo. Po konci války se Robbins vrátil do USA, kde potkal svou budoucí ženu Lillian. S tou žil bok po boku až do její smrti v roce 2015. Jeannine se taktéž provdala za jiného muže, se kterým měla pět dětí. Robbins na ni nicméně přesto nikdy nezapomněl a celých sedm desetiletí si schovával její fotografii.

Tu taky ukázal francouzským novinářům, kteří se zabývali veterány z 2. světové války v USA, s tím, že je určitě mrtvá a už nikdy ji neuvidí. Žurnalistům se ji ale povedlo vypátrat. Našli ji v jednom francouzském domově důchodců asi 43 kilometrů od místa, kde se poprvé setkali. A následné emotivní setkání Robbinse s Jeannine lze jen těžko popsat slovy… Po několika hodinách strávených společně se veterán musel vydat na oslavy výročí v Normandii, pár si ale slíbil, že se brzy znova sejde, a rozloučili se něžným polibkem.

Na záběry z jejich dojemného shledání se můžete podívat níže… jen se připravte na to, že s vámi pořádně zacloumají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také