Virály

17. listopadu 2020 00:54

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Víc než 100 lidí porušilo zákaz a uspořádalo divokou párty! Jaký trest jim hrozí?

Uspořádat si v těchto dnech párty se rozhodně nedoporučuje. Ale někteří mladí lidé si prostě nemůžou pomoct.

Město Melbourne se konečně postupně dostalo ze smrtící a ničivé druhé vlny koronaviru, které způsobily obrovské komplikace obyvatelům. Asi tak jako všude na světě. Kvůli tomu samozřejmě byla zavedena určitá pravidla, aby se situace hned naopakovala. Jenže mladí lidé to viděli trochu jinak a uspořádali obrovskou párty pro sto lidí. Váleli se po pláži, popíjeli a polonazí slavili a koupali se. Nelegální párty na odlehlé pláži na jihovýchodě Melbourne si její účastníci zřejmě hodně užívali. A aby toho nebylo málo, některým z nich přišlo jako super nápad celou tuhle spoušť natočit na video a nahrát ji na sociální sítě. Takže se záznam z párty objevil na Twitteru a nečekaně se stal virálním hitem.

Současné zákony tam však povolují shromažďovat pouze 10 lidí naráz. Záběry však ukazují, jak se na pláži shromažďují velké skupiny lidí, kteří jsou na sobě doslova nalepení a nikdo z nich neměl roušku. Na místo později dorazili policisté a večírek ukončili. Nikdo nebyl zatčen a nebyly uděleny žádné pokuty těm, kteří porušili pravidla koronaviru. Nicméně uživatele sociálních sítí to pořádně naštvalo. Někteří kritizovali návštěvníky stran za to, že se zapojili do riskantního chování tak brzy po uvolnění omezení, zatímco jiní se vyjádřili v tom smyslu, že si lidé zaslouží nějakou zábavu poté, co byli 112 dní v přísné izolaci.

Jeden uživatel Twitteru uvedl: "Nevidím žádný problém. Všechny důkazy uvádějí, že riziko přenosu venku je nízké, zejména v Austrálii, kde je velmi malé zatížení." Další souhlasil a řekl, že záznam byl za poslední měsíce rozhodně jedna z nejvíc optimistických věcí, kterou viděl. Jiní však zaútočili na účastníky s tím, že jsou sobečtí a tvrdohlaví, nebo že jde o bandu dětí, kteří jsou naprosto netolerantní vůči ostatním a chovají k nim nulovou úctu. Porušovat opatření tak brzy po uvolnění pandemie koronaviru je totiž velmi riskantní, protože by se tímto způsobem mohla rychle vrátit.


Přečtěte si také