Virály

31. prosince 2020 15:51

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Zdravotní sestra žádá lidi, aby se při pandemii nestarali jen o sebe. Jaké reakce za to sklidila?

Zdravotní sestra jednotky intenzivní péče v Kalifornii sdílela emotivní video, ve kterém vyzývá lidi, aby nebyli neopatrní, protože nemocnice praskají ve švech.

Gayana Chuklansev, chirurgická sestra intenzivní péče, která pracuje v Los Angeles, zveřejnila srdečné poselství, v kterém prosí lidi, aby zkusili být o něco opatrnější a nebyli nezodpovědní. Žena se na videu se slzami v očích svěřuje s tím, jaké to je pracovat během pandemie v první linii. Video bylo zhlédnuto už na milionkrát. Ve videu říká, že neví, jak jinak to říct, ale prosí lidi, aby přestali být neopatrní. Dodala, že nemají už pro pacienty žádné ventilátory a sedativa. Pacienti prý umírají jako mouchy. Nemocnice je prý na maximální kapacitě a nemají už žádné další zdroje ani personál.

Navíc se prý lékaři ani nemohou intubovat, protože mají asi čtyřicet pacientů. Je to pro ně jako válečná zóna s tím, že žádají o pomoc, ale žádná nepřichází. Není jednoduše odkud ji brát. Zdravotní sestry jsou zklamané kvůli tomu, že se přihlásily do svojí práce kvůli tomu, aby mohly pomáhat a zachraňovat životy. Jenže kvůli přeplněným kapacitám a alarmující situaci musejí sledovat, jak pacienti na denní bázi umírají, protože jim nedokáží pomoci. Zdravotní sestra proto lidi vyzývá, aby zůstali doma a zbytečně neriskovali, protože jinak se bude už tak stávající situace jen zhoršovat.

Posledních 27 dní bylo v Americe hospitalizováno více než 100 tisíc lidí denně. Vyskytlo se víc než 19 milionů případů koronaviru a 300 tisíc lidí zemřelo. Kalifornie, kde zdravotní sestra pracuje, zaznamenala v posledních dvou měsících prudký nárůst případů, s kterými se nemocnice nemohou vyrovnat.

@ohitsgayana

SOS #covid #icunurse #icu #covid19 #nursing #nursingstudent #nursetok #medicaltok #YearOnTikTok #HelloWinter #DontDropTheOhYeah #fyp

♬ original sound - Gayana Chuklansev


Přečtěte si také