Virály

14. dubna 2021 14:25

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Žena sdílela užitečnou radu, jak vyřešit každý konflikt bez hádání! Co jí vždy funguje?

Určitě to znáte. Pohádali jste se a vůbec jste netušili, jak to začalo. Později jste litovali, že ke konfliktu vůbec došlo.

Jedna uživatelka na TikToku sdílela parádní radu, jak vyzrát na neustálé hádky v mezilidských vztazích. Zatímco s jedním člověkem si rozumíte výborně, s jiným člověkem takové štěstí mít nemusíte, bohužel to tak často bývá hlavně ve vztazích, na kterých vám záleží nejvíc. Třeba v partnerských vztazích anebo rodinných. Často jde přitom o nějakou triviální věc, o které si později říkáte, že za takovou hádku nestála. Uživatelka, která si říká Lottie Henderson, sdílela takzvané „pravidlo 72 hodin“. Toto pravidlo spočívá v tom, že je se důležité před pokračováním konfliktu uvolnit, abyste neřekli něco, čeho byste mohli později litovat – ať už se hádáte s partnerem, členem rodiny nebo kamarádem.

Tedy: Pokud na dané věci nezáleží po 72 hodinách, tak pravděpodobně nestojí za to se kvůli dané věci hádat, nebo stresovat. Lottie vysvětluje, že pokud na této věci už nezáleží po uplynulých 72 hodinách (tedy po 3 dnech), tak můžete předstírat, že se to nikdy nestalo. Jestliže tedy už necítíte po třech dnech potřebu na to reagovat, tak to nedělejte. Totéž pravidlo také říká, že pokud někdo ví, že se cítíte zranění, ale nekontaktuje vás během následujících 72 hodin, tak je mu to jedno, a nezáleží mu na vašich pocitech. Jednoduchá rada se spoustě lidem zalíbila a prohlásili, že se ji pokusí aplikovat ve svých životech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také