Virály

10. dubna 2018 17:40

redakce Prima Lajk

VIDEO: Žena trpící vzácnou chorobou si v živém přenosu sundala nos! Tyhle záběry jsou jen pro silné žaludky

A přitom byste vůbec nepoznali, že ten nos není pravý!

Tak tohle jste určitě ještě neviděli! 48letá Jayne Hardmanová si sundala svůj umělý nos v přímém přenosu v TV. Ano, čtete správně. Ženě totiž bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění po srážce se svým psem, která způsobila, že se jí zvětšil nos, krvácel a nebyla schopná cítit jakékoliv pachy. Tato choroba je známá jako granulomatóza a Jayne kvůli ní musela absolvovat chemoterapii. Ve zmíněném TV přenose vysvětlovala, že umělý nos jí drží na zbylé chrupavce díky magnetům.

Prozradila také, že se jí jednou stalo, že jí protéza vypadla při kýchnutí a od té doby si prý nos zakrývá rukou. Každou noc si ji pak před spaním sundává a používá speciální náplast, protože prý nenávidí představu, že by ji dovnitř mohl vlézt pavouk či jiná havěť. Ráno si prý umyje zuby a pořádně nos opláchne.

Jayne se se svým nyní už mrtvým psem se srazila v roce 2012 a je přesvědčená o tom, že se ji tak snažil varovat před touto nemocí, kvůli které by ji nejspíš začal odumírat už následující rok. Wegenerova granulomatóza patří do skupiny onemocnění, která jsou provázena zánětem cév. Ovlivňuje dutiny, plíce a ledviny, může ale zasáhnout i oči, uši, kůži, nervy, klouby nos a další orgány. Mnoho pacientů potřebuje chemoterapeutickou léčbu k potlačení svého imunitního systému, aby tak udrželi svůj stav pod kontrolou.

Jayne nicméně díky chirurgům v nemocnici Queen Elizabeth v Birminghamu může znova cítit chuť a vůně. Tvrdí, že plakala, když znovu ucítila chuť čaje, toastu a džemu. Na to, jak si v živém vysílání sundala svůj protetický nos, se můžete podívat v následujícím videu. Upozorňujeme však, že se tyto záběry nemusí líbit úplně každému, takže si předtím raději nalaďte žaludky.

Sdílejte článek
Štítky nos televize protéza

Přečtěte si také