Virály

27. dubna 2022 15:05

redakce Prima Lajk

Vladimir Putin brání kontroverzní olympijskou krasobruslařku! Jak bizarně omlouvá její doping?

Vladimir Putin nemá co dělat, a tak se rozhodl přijít na obranu ruské krasobruslařce obviněné z dopingu.

Letošní olympiáda nám pocitově přijde už tak 5–10 let zpátky, přece jen se od té doby událo až příliš mnoho špatných událostí na to, abychom na olympijská klání měli nyní myšlenky. Kontroverzní dopingový skandál ruské krasobruslařky Kamily Valijevové ale máme přesto živě v paměti. Ono zapomenout na ruské průšvihy v poslední době tak úplně nejde.

Valijevová už se v očích mezinárodních sportovních výborů dopingové kauzy nejspíš nikdy nezbaví, i kdyby se ukázalo, že její slova, že o žádném dopingu nevěděla a že si jen popletla prášky, byla nakonec pravdivá, díky ruské válce na Ukrajině si stejně nijak brzy mimo svoji vlast nezasoutěží. A nepomůže jí ani fakt, že se na její stranu čerstvě postavil samotný prezident ruské federace Vladimir Putin. Možná spíš naopak.

Putin teď o mladé krasobruslařce prohlásil, že se k ní sportovní komisaři zachovali nefér. Že takový famózní výkon, jaký podala, nemohl být dosažen pomocí žádného dopingu, žádné manipulace, a že obvinění proti ní ubližují především fanouškům krasobruslení po celém světě, kteří tak nemají šanci vidět její skvělá vystoupení. Tak to vidíte. Ruský prezident už je expertem i na tohle. Každopádně případem se vyšetřovací komise stále zabývá.


Přečtěte si také