Virály

22. června 2022 12:04

redakce Prima Lajk

Vyrážíte na fesťák? Tady je 6 tipů, jak se připravit a čemu se za každou cenu vyhnout!

Jak se správně připravit na letní festivaly a čemu se naopak za každou cenu vyhnout?

Léto začíná být pomalu v plném proudu a s tím se neodvratně pojí také čas nejrůznějších festivalů a dalších akcí, které prostě nechcete minout. Jako vždy by ale každému úspěšnému zážitku měla předcházet taky pořádná příprava. Jasně, můžete si sbalit ráno v den odjezdu, lístky na vlak kupovat u průvodčího, ptát se na místo ve stanu až kamarádů na místě, a protože utratíte všechny peníze první večer, doufat, že vás někdo na následující dny založí. Pokud ale preferujete tipy na to, jak si fesťák užít naplno, a rádi plánujete, budou vám následující rady nejspíš vhod.

1. Poznejte okolí

Ať už jedete kamkoli, jako první byste měli poznat své okolí. Kde jsou záchody, kde se najíte, kde si vyberete peníze, jak daleko je to na nádraží, kdo má stan vedle vás, orientace je prostě základ.

2. Nenechte se zaskočit počasím

Ještě než začnete na festival balit, bylo by fajn se podívat, jaké vás vlastně čeká počasí. Bude pršet? Je třeba vzít si s sebou pláštěnku. Čekají vás vedra? Nebalte si bundy ani dlouhé kalhoty. Prostě základní příprava.

3. Pitný režim a jídlo pro případ nouze

Připomínat vám, abyste dodržovali pitný režim, se zdá jako zbytečnost. Na druhou stranu se každý rok ocitnou stovky lidí dehydratované, protože přes léto na festivalu nepili dost vody, a naopak to přehnali s alkoholem. Opakování je zkrátka matka moudrosti. Druhá věc je pak základní balíček jídla, který vás zachrání, když zrovna nebude k dispozici nic jiného. Nějaké sušenky, ovoce, pečivo, cokoliv, co vás zasytí, než přijde řada na smažák s hranolky.

4. Seznamujte se, ale opatrně

Osloví vás sympatický kluk? Skvělý! Pořád ale mějte na mysli, že ho neznáte a že byste s ním pravděpodobně neměly odcházet nikam samotné nebo aspoň ne předtím, než se o tom svěříte svým kamarádkám či kamarádům. A i potom je na místě obezřetnost. To samé platí z opačného gardu.

5. Zabezpečení před krádeží

Není to pěkné, ale bohužel je to součástí každého festivalu. Lidé kradou. Od nepaměti. Festival je pak ideální loviště takových lidí – hlava na hlavě, alkohol, bezstarostná atmosféra – to vše se jim hodí. Nejprve se tak ujistěte, že jste pojištění proti krádeži telefonu, peněženky, klidně i stanu. Nenoste u sebe příliš velkou hotovost. Telefon mějte u sebe a vždy zamčený. No a ideálně, když už své věci někde opouštíte, zkuste se ujistit, že se k nim nikdo nedostane, nebo že vám na ně někdo dá pozor.

6. Žijte přítomností

Jste mladí, krásní a plní energie. Nechceme vás strašit, ale život se může občas dost nečekaně zvrtnout. O to víc je třeba si užívat, že jste s přáteli, že se bavíte a že se máte fajn. Žijte okamžikem. Obezřetnost a příprava by vám rozhodně neměly nikdy bránit v tom, abyste si v prvé řadě každý festival naplno užili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také