YouTube chystá radikální omezení! Na která videa a youtubery už se zde nikdy nepodíváte?

Hodně videí, která se objevují v doporučených, jsou na hranici pravidel, přiznalo YouTube v nejnovějším prohlášení. Konspirační videa teď budou redukovat. Co to znamená?

Vzhledem ke stížnostem na to, jaká videa se objevují v doporučených, YouTube, vlastněný společností Google, slíbil, že je bude banovat. Videa, která budou na hranici s pokyny pravidel pro komunitu, budou vyloučena. „Snažíme se redukovat obsah, který je na hranici a který dezinformuje uživatele škodlivým způsobem – jako jsou třeba zázračné léky na nemoc, prohlášení, že naše země je plochá nebo falešné tvrzení o historických událostech jako je 11. září 2001,“ uvedlo YouTube.

Podle YouTube tohle opatření ovlivní méně než 1 procento videí, stejně ale ovlivní miliony klipů. „Myslíme si, že tato změna napraví rovnováhu mezi udržováním platformy pro svobodu projevu a dodržováním naší odpovědnosti vůči uživatelům,“ dodalo YT. Opatření ovlivní doporučovaná videa, ne to, která videa budou na platformě k dispozici. Prozatím se to bude týkat jenom videí ve Spojených státech. Postupně to ale chtějí rozšířit i do dalších zemí.


Přečtěte si také