Virály

15. dubna 2021 18:33

sarka.turcekova@gmail.com

Zaměstnanec přišel o část mrzdy, protože trávil moc času v koupelně! Jak mu to šéf vysvětlil?

Nespokojený zaměstnanec si stěžoval na sociálních médiích na snížení platu. Bylo mu řečeno, že je to kvůli tomu, že trávil příliš mnoho času v koupelně.

Nespokojený zaměstnanec označený pouze jako „pan A“ si nedávno na Facebooku postěžoval na přístup zaměstnavatele, který se mu nelíbil. Část jeho měsíčního platu byla stržena společností, v které pracuje, protože minulý měsíc údajně strávil příliš mnoho času v koupelně. Muž připustil, že na toaletě strávil neuvěřitelných 49,5 hodiny za měsíc, což je přibližně dvě hodiny času na toaletě, ale vadilo mu, že mu jeho šéf neřekl nic o snižování mzdy. Když svou situaci zveřejnil, tak žádal o radu, jak postupovat. Odpracoval prý 22 dní jako stážista, což dělalo celkem 195 hodin. Nicméně byla mu odečtena poměrná část mzdy právě kvůli jeho dlouhým přestávkám.

Společnost mu navíc vyhrožovala, že když to bude chtít řešit, tak ho propustí. Přitom mu strhli mzdu v hodnotě asi 27,5 hodiny, a to z důvodu, že přestávku na koupelnu mají stanovenou na jednu hodinu denně. Tím, že to ale přesáhl a strávil podle interních záběrů v koupelně až 50 hodin, tak to chtějí takto snížením mzdy vyrovnat. Zaměstnanci se to ale ani tak nezdá spravedlivé, a tak prohlásil, že uvažuje o nahlášení jeho incidentu na úřad práce. Dodal však, že jeho rodiče jsou proti tomu, chtějí po něm, aby ustoupil a práci si naopak udržel. On ale trvá na tom, že si nedokáže představit kratší čas na toaletě, a chce hlásit situaci úřadům. Jeho příspěvek si vyžádal rozporuplné reakce, většinou se však lidé shodli na tom, že když tráví (po propočtech) na záchodě dohromady 6 dní měsíčně, nemůže očekávat, že mu to společnost bude platit.

Někteří lidé mu také doporučili, aby netrávil na toaletě dvě hodiny, ale místo toho navštívil nemocnici.


Přečtěte si také