Virály

14. února 2022 10:52

redakce Prima Lajk

Zdravotní sestry odhalily poslední slova pacientů na smrtelné posteli. Z toho běhá mráz po zádech!

Čeho lidé na smrtelné posteli nejvíce litují a nad čím v posledních chvílích přemýšlejí? Zdravotní sestry se podělily o poslední myšlenky a slova umírajících.

Poslední slova umírajících jsou pro nejbližší velmi důležitá a pamatují si je do konce života. Tak to má ale i nemocniční personál, který je často jediný, kdo je s pacienty na smrtelných postelích do jejich poslední chvíle. Zdravotní sestry se na internetovém fóru Reddit podělily o srdcervoucí příběhy o tom, co lidé řekli těsně předtím, než zemřeli.

Jedna ze sestřiček například vzpomínala na pacienta, kterému bylo diagnostikované pokročilé stádium rakoviny, ale i přesto odmítal léčbu. Poté se po třech měsících vrátil, neschopný ani chodit. „Všichni jsme věděli, že už nemůžeme dělat nic, abychom ho udrželi naživu,“ popsala jedna ze zdravotních sester. „Poplácal mě po noze a zašeptal: ‚Měl jsem vás poslechnout, nechci zemřít‘, poté ztratil vědomí a do čtyř hodin zemřel,“ napsala.

Další sestra odhalila tragický příběh muže ve středním věku, kterého poznala na pohotovosti a společně s doktory se mu snažila zachránit život. „Nereagoval a nenahmatali jsme ani tep. Po kardiopulmonální resuscitaci však začal přicházet k sobě a doktor k němu promluvil: ‚Pane, málem jste nám tu umřel,‘ řekl doktor v žertu, načež pacient odpověděl: ‚Omlouvám se, nechtěl jsem‘. Jeho srdce se však znovu zastavilo a už jsme pro něj nemohli nic udělat,“ svěřila se zdrceně ve fóru sestra.

Jiný uživatel na Redditu, student ošetřovatelství, se zase podělil o dojemný příběh čtyřicetiletého muže, který ležel na smrtelné posteli s rakovinou v posledním stadiu. „V jednu chvíli se s využitím posledních sil podíval na svou ženu, jemně jí otřel oči a pohladil ji po tváři,“ vzpomínal na pacienta student. „Sundal si kyslíkovou masku a řekl: ‚Neboj se, lásko, neboj. Je to jen smrt,‘ a krátce nato zemřel,“ popsal vzpomínku, ze které běhá mráz po zádech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také