Virály

11. února 2022 09:57

redakce Prima Lajk

Žena byla po dvou letech nalezena mrtvá, jak sedí doma na židli. To vážně nikomu nechyběla?

Dva roky se po starší Italce slehla zem, přesto ji ale nikdo nehledal.

Smutný příběh, který mezi lidmi vyvolal rozruch, se odehrál v domě poblíž italského jezera Como. Sedmdesátiletá Marinella Berettová žila ve svém domě na severu Itálie sama a už neměla žádné žijící příbuzné ani přátele. Když se před několika dny prohnala přes oblast Prestine velká vichřice a hrozilo vyvrácení stromu na seniorčině zahradě, hasiči se raději vydali ženu zkontrolovat.

Seniorka však neotvírala dveře, a tak se přivolaná pomoc rozhodla přesvědčit, zda je všechno v pořádku. Jakmile však hasiči otevřeli dveře, čekal je ohromný šok. V obývacím pokoji na židli našli tělo staré ženy v silné fázi rozkladu. Podle lékaře zemřela na podzim roku 2019, tedy v podobnou dobu, kdy starou paní naposledy viděli i její sousedé. Ti si ale celou dobu mysleli, že se už dávno odstěhovala, a tak se po ní nesháněli.

Hrozivý případ vyvolal v Itálii velké emoce a nutné volání po lepší péči o starší lidi, kteří žijí v osamění. Lítost nad smrtí opuštěné důchodkyně vyjádřila i italská ministryně pro rodinu Elena Bonettiová. „To, co se jí stalo, tíží svědomí nás všech. Naší povinností je vzpomenout si na její život. Nikdo by neměl být sám,“ napsala na svou sociální síť.

Sdílejte článek
Štítky smrt Itálie samota zahraničí židle seniorka smutný příběh opuštěný senior Komské jezero Elena Bonetti

Přečtěte si také