Virály

18. ledna 2023 11:34

redakce Prima Lajk

Žena byla usvědčena papouškem z vraždy manžela. Jak ji pták prásknul?

V dramatickém soudním procesu hrál rodinný papoušek klíčového svědka.

V roce 2015 byl Martin Duram nalezen ve svém domě v americkém Michiganu mrtvý s pěti střelnými ranami z pistole ráže 22. Jeho manželka Glenna byla nalezena vedle něj, avšak živá s jednou střelnou ranou, o které později žalobci řekli, že je známkou neúspěšného pokusu o sebevraždu. O dva dramatické roky později byla posléze žena shledána vinnou z vraždy prvního stupě a odsouzena k doživotnímu trestu v ženské věznici.

Kromě sesbírání usvědčujících důkazů se totiž v případě objevil další důležitý a klíčový svědek – rodinný papoušek Bud. Po Duramově smrti se ptáka ujala jeho bývalá manželka Christina Keller a všimla si, že papoušek neustále opakuje jednu větu pořád dokola. „Nestřílej. Prosím, nestřílej.“ Okamžitě tak Budovo svědectví nahrála a záznam předala policii. „Jsem si jistá, že je to poslední chybějící díl skládačky. Tohle jsou poslední slova Martina,“ prohlásila Christina.

A měla pravdu. Právě ona nahrávka byla už totiž jen posledním hřebíčkem do Glenniny rakve a jejího odsouzení. Ačkoli se v minulosti vražedkyně několikrát u soudu odvolávala, nebylo jí to nic platné a Nejvyšší soud pokaždé její žádost s rezolutním ne odmítl.


Přečtěte si také