Žena chodí každý den do metra z tohoto smutného důvodu. Když vás nerozpláče tohle, tak už nic!

Dojemný příběh britské ženy vás chytne za srdce.

Všichni zřejmě moc dobře znáte nebo si alespoň dokážete vybavit typický hlas v pražském metru, který oznamuje zastávky a příjezd i odjezd vlaku. Obdobnou zvukovou stopu mají i v londýnském metru, ke kterému má zvláštní citové pouto Margaret McCollumová. Známou britskou znělku „Mind the Gap“, která se ozve pokaždé, když přijede vlaková souprava, totiž namluvil její zesnulý manžel Oswald Laurence.

Dvojice se seznámila v roce 1992 na služební cestě v Maroku a okamžitě se do sebe zamilovala. Od toho okamžiku byli ti dva nerozluční a žili spolu šťastně až do Oswaldovi smrti roku 2007. Margaret manželův brzký odchod velmi zasáhnul a od té doby každý den sedávala na stanici londýnského metra Embankemt, jen aby znovu uslyšela hlas své životní lásky.

Jednoho dne ji však čekalo nemilé překvapení, když z reproduktorů zaslechla cizí robotický hlas. Rozhodla se okamžitě oslovit zaměstnance metra, kteří ji prozradili, že nový digitální systém nepodporoval Oswaldovu nahrávku natočenou v 70. letech. Ředitele londýnského metra Nigela Holnessa však tak zasáhnul Margaretin smutný příběh, že se jí rozhodnul pomoci a udržet manželovu památku při životě za každou cenu.

S velkým úsilím zaměstnanců, kteří prohledali archivy a obnovili staré kazety, Margaret opět může poslouchat Oswaldův hlas. „Na jeho počest necháváme Oswaldův hlas znít 3x při každém příjezdu vlakuna zastávku Embankemt, kterou má nejblíž domova. Je úžasné ho znovu slyšet a je úžasné vědět, že pro jeho manželku to tolik znamená,“ řekl ředitel metra Holness.

Dr. Margaret McCollum sits on the platform of London's Embankment station every day just to hear the "Mind the Gap"...

Posted by Moovit on Monday, March 1, 2021

Sdílejte článek
Štítky Anglie smrt Metro vzpomínka manželství zahraničí

Přečtěte si také