Virály

4. července 2022 07:33

redakce Prima Lajk

Žena, která je alergická takřka na všechno, téměř zemřela! Mohl za to intenzivní smích

Britka trpí zvláštní poruchou imunity, kvůli které se jí může stát osudné takřka všechno. Od vlastních slz až po počasí.

Šestadvacetiletá Natasha Coates se zdá být na první pohled úplně normální mladou ženou. Od „obyčejného“ života má ale bohužel hodně daleko. V osmnácti jí byl totiž diagnostikován vzácný syndrom aktivace žírných buněk, který způsobuje, že má alergii takřka na všechno. Zabít ji může dokonce i chléb, smích, pláč či pocení. Její stav je natolik vážný, že si už naplánovala svůj pohřeb, vždyť hospitalizovaná byla už bezmála 500krát.

„Nemohu dělat většinu toho, co normální ženy v mém věku dělají. Například si nemůžu dát ani jednu skleničku vína, aniž by mě začala příšerně svědit kůže,“ postěžovala si Natasha, která kvůli vzácnému syndromu téměř pokaždé, když si vyjde s přáteli, bojuje o život. Stačí jen, když se v jejím těle odehraje jakákoli změna, a to dokonce i hlasitý smích.

„Jsem alergická na silné emoce – ať už se směju, jsem smutná nebo ve stresu – to všechno uvolňuje chemikálie v mozku, které mě mohou zabít,“ vysvětlila mladá Britka s tím, že nikdy neví, zda přežije den. Spouštěče alergií se dokonce mění každý den a jsou velmi nevyzpytatelné. To, co Natashe vadilo jeden den, je pro ni druhý smrtící. Přesto se ale snaží zůstat pozitivně naladěná a nic nevzdává.

Sdílejte článek

Přečtěte si také