Virály

8. června 2022 10:08

redakce Prima Lajk

Žena, které ukousl žralok nohu, vysvětlila, jak se jí podařilo přežít. Co jí pomohlo?

Útoky žraloků jsou extrémně vzácné, ale když už k nim dojde, následky mohou být pro člověka katastrofální.

S podobnou zkušeností se setkala i dvacetiletá Paige Winter v létě v roce 2019, když si hrála se sedmiletým nevlastním bratrem na pláži Fort Macon v Severní Karolíně. Ten den začal jako každý jiný – „jen další obyčejný den na pláži“, popsala ho mladá žena, která vzpomínala na osudnou chvíli, kdy se jí změnil život.

„Hráli jsme si v tu chvíli na mořskou pannu a já se naklonila dozadu, když jsem v ten moment na něco šlápla a potom už začal totální chaos,“ popsala Paige děsivý okamžik útoku žraloka s tím, že si nejprve myslela, že si z ní její otec dělá srandu. Jakmile však pocítila obrovskou bolest, uvědomila si, že na ni něco zaútočilo. „Přišlo mi to jako věčnost, ale bylo to spíš 20 sekund.“

Život jí zachránil otec, který k ní pohotově přiběhl a pětkrát praštil agresivního žraloka do nosu. V tu chvíli už však stačil nebezpečný predátor napáchat velké škody a ukousl mladé dívce celou nohu a několik prstů na rukou. „Byly vidět stopy zubů v mojí kosti. Bylo to opravdu hrozné,“ svěřila se Paige, která se musela naučit žít s protézou. Ani tento děsivý zážitek však dívku nedonutil k tomu, aby na žraloky zanevřela.

Podle ní totiž následoval jen své přirozené instinkty a nemá mu to za zlé. „Je to přece jen zvíře, které má své pudy. Moje kočka mě také neustále kouše a já ji stále miluji,“ shrnula to Paige, která se před několika měsíci opět postavila žralokovi tváří v tvář. Tentokrát však přes tlusté sklo v akváriu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také