Jenna Gestetner
Autor: tiktok.com/@jennaxhealth Jenna Gestetner

Žena má takový počet alergií, že může jíst jen devět potravin. Jaké to jsou?

TF. Publikováno: 24.01.2023
Mladá žena si musí striktně hlídat svůj jídelníček.

reklama

Už od útlého dětství trpí mladá studentka Jenna Gestetner z Los Angeles četnými alergickými reakcemi na nespočet potravin. Lékaři jí později diagnostikovali stav, kterému se říká MCAS neboli syndrom aktivace žírných buněk, při němž dochází k silným alergickým příznakům jako je kopřivka, otoky, nízký krevní tlak, těžký průjem či dýchací potíže. V důsledku těchto potíží si musí Jenna striktně hlídat, co jí, a má povoleno jen devět potravin, které jsou pro ni neškodné.

Během let dospívání tak musela pomalu zjišťovat, jaké jídlo pro ni není problémové a nyní už ví, na co si dávat pozor. Současný jídelníček má ale Jenna velmi omezený a v podstatě se skládá jen z krůtího masa, okurky, zelených fazolí, cukety, olivového oleje, soli, limetky, ryby mahi-mahi a glukózových doplňků stravy. „Musím si dávat velký pozor na to, co jím, a neustále se ujišťuju, abych měla dostatek živin,“ promluvila studentka o svém náročném způsobu stravování.

O vzácném zdravotním problému Jenna pravidelně mluví na sociálních sítích, kde se setkává s neuvěřitelnou podporou a pochopením. „Divili byste se, kolik z vás má podobná trápení jako já,“ řekla šokovaně žena v jednom ze svých videí. Přiznala však, že nejhorší na celé nemoci je to, že si nemůže jen tak zajít do restaurace, což negativně ovlivňuje její společenský život a cítí se kvůli tomu často opuštěná. Snaží se však s alergiemi vypořádat, jak to jen jde, a dívat se na svět pozitivně.

Ilustrační foto

Šéfkuchař se brutálním způsobem pomstil restauraci. Co odporného udělal?

reklama