Virály

13. ledna 2023 10:32

redakce Prima Lajk

Žena měla menstruaci neuvěřitelných 83 dní! Vážně jí lékaři museli dát transfúzi?

Žena si prožila hotové peklo.

Asi každá žena zná to několikadenní období v měsíci zvané menstruace, během něhož se musí potýkat s hormonálními změnami. Nepříjemné křeče v břiše, výkyvy nálad, podrážděnost, únava či nekončící chuť na sladké – to je jen malý výčet toho, s jakými problémy se spousta žen potýká. Při normálním menstruačním cyklu však tyto nepříjemnosti po několika dnech jako samotné měsíčky odezní. To však nebyl případ Američanky Ronny Maye.

Ta totiž prožila něco, co by asi každá žena nazvala tím nejhorším peklem na zemi. Její perioda trvala neuvěřitelných 83 dní a byla tak silná, že už po prvním dnu cyklu musela jít do nemocnice. „Přibližně za hodinu jsem spotřebovala celé balení tampónů a vložek,“ popsala děsivý zážitek Maye se slovy, že všude byla jenom krev.

Místo okamžité lékařské pomoci v místí nemocnici ale přišel pro trpící ženu šok. Na pohotovosti ji totiž obvinili z toho, že svůj stav jen zveličuje a chtěli ji poslat domů, to však Maye odmítla. „Neústupně jsem si stála za svým a žádala jsem o pozorování přes noc, z čehož se nakonec vyklubalo několik dní,“ vzpomínala Američanka s tím, že nakonec musela dostat i krevní transfúzi.

Lékaři ji nakonec diagnostikovali syndrom polycystických vaječníků, který trápí až 20 procent žen po celém světě. Kdyby však Maye do nemocnice nešla nebo by se nechala personálem odbýt, pravděpodobně by zemřela na vykrvácení a dehydrataci. Nyní tak apeluje na všechny ženy, které mají během menstruace jakékoli pochybnosti o svém zdravotním stavu, aby se nebály situaci okamžitě řešit a vyhledaly pomoc.


Přečtěte si také