Facebook testuje nový vzhled bez typických modrých prvků
Autor: iStock.com / koláž Facebook testuje nový vzhled bez typických modrých prvků

Žena napsala o bývalém na Facebook, že je idiot, a skončila ve vězení. Vážně se dá taková věc trestat?

Publikováno: 08.04.2019
Moc lidí nemluví hezky o svých bývalých, zvlášť když se rozejdou kvůli zásadnímu důvodu. Většinou si potřebují nějak ulevit, a tak je běžné, že o nich napíší něco nepěkného na sociální sítě.

reklama

To se ovšem nevyplatilo pětapadesátileté ženě z Británie, která byla se svou dcerou (14) zadržena v Dubaji. A to všechno jen kvůli příspěvku, který napsala na Facebook v roce 2016. S manželem spolu byli 18 let, poté se šest měsíců po rozvodu znovu oženil. Ulevila si, že její bývalý je idiot a nadavkami počastovala také jeho novou manželku. To se dá ostatně pochopit. Jenže zatímco příspěvky na sociálních sítích nejsou problémem v Británii, tak v Dubaji v Saudské Arábii je to jinak. A právě sem jela žena s dcerou na pohřeb bývalého.

Současná manželka však nahlásila příspěvek na Facebooku dubajským úřadům a byl pak použit v trestním řízení. Ženu tak zadrželi, zpět do Británie nechali odcestovat alespoň dceru. Samoživitelka teď má na výběr. Buď strávit 2 roky ve vězení, nebo zaplatit pokutu přes milion korun. Nemůže prý jíst ani spát, zhubla už o dvě velikosti kvůli stresu. Navíc jsou s dcerou od sebe daleko. Jenže příspěvky na Twitteru nebo Facebooku jsou v zemi trestné, přestože byly publikovány pár let dozadu, a ne na území Saudské Arábie.

Rozchod

ODHALENO: Těchto 5 signálů prozradí, že už svého partnera nemilujete. Je čas na rozchod?

Ilustrační foto

Cenzura? Facebook pozastavil stránky mediální společnosti s údajným ruským vlivem

reklama