Virály

20. října 2020 14:31

sarka.turcekova@gmail.com

Žena nasypala sedativa do kávy svojí kolegyně. Její otřesný důvod vás šokuje

Žena v Itálii byla nedávno odsouzená ke čtyřem letům vězení poté, co dávala svojí kolegyni do kávy sedativy, aby nedosahovala dobrých pracovních výsledků.

Závist na pracovišti nemá co dělat. Daleko lepší jsou přátelské vztahy a kolegialita. Jenomže to tak často nebývá, a to je také znepokojivý případ pracovní rivality, která panovala v italské kanceláři. Příběh sahá až do 6. října roku 2017, kdy Mariangela Cerrato přinesla kávu svým kolegům. Espressa a kapučína přinesla z nedaleké kavárny, jak to obvykle dělala. Nikdo ji tedy neměl důvod podezřívat z čehokoliv pochybného.

Jenomže jednou její kolegyně Alice Bordonová vypila svoje kapučíno rychleji než obvykle a začala se jí točit hlava. Nakonec při chůzi ke stolu ztratila rovnováhu. Byla převezená do nemocnice, kdy lékaři zjišťovali, jestli neměla mozkovou mrtvici. Netušili, jaký objev je čeká… Alice normálně svou kávu jen ustrkávala, ale toho dne ji vypila na jeden doušek. Když se vrátila zpět do práce, situace se ještě zhoršila. Neustále pociťovala neobvyklé závratě, a když jela autem, dokonce se jí podařilo narazit s ním do zdi.

O Vánocích v roce 2017 začala mít podezření, že by jí kolegyně mohla něco dávat do pití. Vzala si tedy pár dní volna a za tu dobu jí bylo dobře. Myslela si, že by mohlo mít souvislost pití kávy a její problémy, tak jí neurolog doporučil, aby ji na měsíc vynechala. A to také udělala. Měsíce plynuly a Alice už záhadné vysilující příznaky nezažívala. Její kolegyně na ni ale začala být naštvaná, že nechce pít kávu, kterou všem dalším nosí. Alice na to sice nic neřekla, ale byla si jistá tím, že její zdravotní problémy s pitím kávy od ní nějak souvisí.

Požádala ji proto jednou, aby jí kapučíno donesla. Ale místo toho, aby vypila, tak vypila jen půlku a zbytek nechala poslat na laboratorní testy. Ty nakonec potvrdily její podezření. Testy odhalily desetinásobek množství sedativ, což je množství, které se rozhodně nedoporučuje. Pak kontaktovala policii a podařilo se zastavit její kolegyni, která se ji snažila dopovat sedativy. Přistižená Mariangela Cerrato se později přiznala, že do kávy své kolegy léky přidávala, protože chtěla, aby ji vyhodili. Předpokládala totiž zrušení pracovních míst ve společnosti a chtěla zajistit, aby byl vyhozený někdo jiný než ona. Po dlouhém soudním procesu byla odsouzená ke čtyřem letům vězení.


Přečtěte si také