Virály

8. září 2020 21:27

sarka.turcekova@gmail.com

Ženu odmítli na víc než 3000 pracovních pozicích! Vážně je to kvůli tomu, že je neslyšící?

Žena prohlásila, že ji odmítli už na tisících pracovních pozicích a domnívá se, že to je kvůli jejímu zdravotnímu postižení. Zaměstnavatelé prý vypadali zaujatě jen do doby, než zjistili, že je neslyšící.

33letá Kellie Wilson hledá práce už dva a půl roku. Zkoušela to prý na nejrůznějších pracovních pozicích. Od uklízečky až po popeláře nebo prodavačky v supermarketu. Zkoušela cokoliv, co nezahrnuje mluvení po telefonu. Přesto už od léta 2017 nemůže najít práci. Předtím vykonávala dočasnou práci v probační službě ve společnosti Student Loans Company a tvrdí, že její zdravotní postižení nikdy nebylo problémem a že kolegové byli ochotní provést jen několik málo úprav, které potřebovala. Rozhodně ale neměla problém pracovat a být mezi lidmi.

Nyní se ale obává toho, že ji zaměstnavatelé odmítají právě kvůli jejímu zdravotnímu postižení. Některé společnosti prý projevily zájem, ale přestaly reagovat až poté, co se dozvěděly, že je neslyšící a že nebude schopná pohovoru po telefonu. Telefon Kellie však nepoužívá. Nabízí společnostem například e-mail, messenger nebo Skype – cokoliv, kde spolu mohou komunikovat. A najednou prý zaměstnavatelé neodpovídají a přestanou reagovat. To je pro ni neuvěřitelně frustrující, protože ví, že tu práci dokáže zvládnout a oni mají zájem jen do doby, než zjistí, že je neslyšící.

Kvůli tomu, že ji nikdo nechce zaměstnat, už má žena úzkosti a deprese, protože to má velký dopad na její sebevědomí a sebeúctu. Je znepokojená tím, že je pro ni hledání práce stále obtížnější, když přitom roste nezaměstnanost a klesá počet volných pracovních míst...

Sdílejte článek

Přečtěte si také