Virály

25. srpna 2020 11:02

sarka.turcekova@gmail.com

Žena okradla důvěřivou dívku o peníze, zpátky ale musí vrátit jen zlomek! Proč dostala tak směšný trest?

Pečovatelka bezostyšně okradla dospívající dívku s poruchami pozornosti o nehoráznou sumu peněz, aby si za ně kupovala, co potřebuje ona.

Pečovatelka se měla starat o dospívající dívku, která má potíže s učením. Padesátiletá Marcia Carrodová jí pomáhala s péčí o domácnost, s úklidem, se stolováním v restauraci, financováním auta nebo za ni nakupovala v supermarketu. Protože měla teenagerka celou řadu problémů, tak potřebovala takto pomoct. Pečovatelka absolvovala dokonce výcvik o tom, co je vhodné či nevhodné dělat, a jak má nakládat s penězi dospívající dívky, která jí plně důvěřovala. I přesto se žena rozhodla se na dívce obohacovat.

K dispozici měla její peníze a celkem se jí podařilo z jejího účtu postupně ukrást 350 tisíc korun, z čehož měla platit všechny dívčiny potřeby. Namísto toho ale peníze utrácela za potřeby své a svojí rodiny. Během dvou let z jejího účtu vybrala víc než 14 tisíc za stravování v restauracích, 11 tisíc na financování automobilu, 2600 korun za tapety, skoro 6 tisíc za benzín, 17 tisíc utratila v supermarketech a 57 tisíc vybrala v hotovosti.

Dívka měla řadu problémů, jako je například celkové vývojové opoždění, poruchy pozornosti a hyperaktivita – známá jako ADHD. Žena nakonec musela přiznat podvod ze zneužití postavení a její manžel byl obviněn ze stejného trestného činu, ale nakonec byl osvobozen, protože na jeho podíl viny neměli žalobci žádné důkazy. Pečovatelka připustila, že došlo k narušení důvěry s dospívající a naprosto špatnému nakládání s penězi. A také to, že k naprosté většině transakcí nemělo dojít. Žena byla uvězněná na osm měsíců a musí odpracovat 240 hodin veřejně prospěšných prací. Na jeden rok má přerušenou možnost práce. Na pracovní pozici pečovatelky už si zřejmě neškrtne.

Sdílejte článek
Štítky peníze krádež pečovatelka

Přečtěte si také