Žena překonala světový rekord, když porodila 10 dětí naráz! Jsou všechny v pořádku?

sis. Publikováno: 08.06.2021
Žena z Jižní Afriky měla ve svém těhotenském bříšku schovaných celkem deset dětí. Ty porodila všechny naráz, čímž se jí povedlo se v této disciplíně stát světovou rekordmankou.

reklama

37letá nastávající maminka Gosiame Thamara Sithole porodila svých deset dítek 7. června v nemocnici Pretoria, a překonala tak úctyhodný rekord Halimy Cisse z Mali, která v květnu porodila devět dětí v nemocnici v Maroku. Pro matku to však bylo překvapením, protože Gosiame věřila, že čeká jen šest dětí, jak jí bylo řečeno lékaři. Později pak bylo skenováním zjištěno, že by měla čekat celkem osm dětí. Když však začala rodit, rychle se ukázalo, že je uvnitř miminek ještě víc.

Nakonec porodila sedm chlapců a tři dívky císařským řezem ve 29. týdnu těhotenství. Překvapivé je i to, že byly děti počaty přirozeně, což je docela neobvyklé – většinou se totiž nestává, aby se přirozeným porodem narodilo tolik dětí naráz. Matka už navíc měla v době těhotenství doma dvojčátka, a tak s dalším přírůstkem nečekala, že bude mít naráz tolik dětí navíc. Těhotenství pro ni bylo pochopitelně dost obtížné, ženu při tom neustále bolely nohy a pociťovala často pálení žáhy.

I přesto se všech deset dětí narodilo živých a zdravých. Momentálně jsou však všechna v inkubátorech, kde stráví ještě několik příštích měsíců, než si budou moci vzít Sithole a její manžel Teboho děti domů. Tsotetsi, který je však momentálně nezaměstnaný, řekl, že se po narození cítil velmi šťastně a dojatě.

Žena otěhotněla i přesto, že je stále panna 1

Šokovaná dívka zjistila, že je těhotná. Kvůli těžké nemoci je přitom stále panna!

Karolina Kurková porodila první dceru

Karolína Kurková porodila do vody při superúplňku. Třetí dítě má magické jméno

reklama