Virály

25. října 2022 10:54

redakce Prima Lajk

Žena přežila útok medvěda díky obří klice. V panice mu dala pěstí

Jak se dá přežít útok medvěda? Jedině díky obří porci štěstí.

Když se člověk dostane do svízelné situace, často jej z něj dostane buď jen velká dávka štěstí, zázrak, nebo příval adrenalinu, díky kterému zvládne něco, na co by jinak neměl. V následujícím příběhu se sešlo tohle všechno.

Nejmenovaná žena byla zrovna se svým psem na procházce po horách, když ji napadl medvěd. Problém byl, že ho v první fázi vůbec neviděla, prostě ji trefil zezadu a poslal rovnou k zemi. V takovou chvíli už člověku nezbude nic moc jiného než se začít prát o holý život. Přesně to tedy žena udělala, přičemž se jí podařilo trefit zvíře pěstí do čumáku, což jí nakonec zachránilo život. Medvěd se totiž okamžitě poté dal na útěk.

Ostatně jak potvrdil expert na divokou zvěř v rozhovoru při tamější média, jakmile vás už medvěd napadne, jdou veškeré standardní postupy jako stát, mávat rukama, nebo neotáčet se zády stranou – sebeobrana je v tu chvíli váš nejlepší postup. Od ženy to pak musela být nejspíš pořádná pecka, která medvěda vylekala natolik, aby uprchl. Kdyby se to nepovedlo, psali bychom teď daleko tragičtější příběh.


Přečtěte si také