Žena s nejdelšími nehty na světě se je rozhodla nestříhat kvůli osobní tragédii! Co se jí přihodilo?

Ženu s extrémně dlouhými drápy přiměla k bizarnímu rekordu rodinná tragédie.

Diana Armstrong z americké Minnesoty byla vyhlášena držitelkou světového rekordu za nejdelší nehty na ženských rukou. Neuvěřitelné drápy si pěstuje už 25 let a za tu dobu narostly do neskutečné délky 13 metrů, čímž si vysloužila čestné místo v knize rekordů. Kvůli extrémní délce nehtů se však rekordmanka musela vzdát třeba řízení a jiných běžných činností.

K bizarnímu rekordu ji kupodivu ale nedohnala žádná touha po slávě ani zviditelnění, nýbrž osobní tragédie. Armstrong si totiž vždy potrpěla na delší nehty, které jí každý víkend upravovala její šestnáctiletá dcera Latisha. V roce 1997 však mladá dívka dostala astmatický záchvat a zemřela ve spánku. Po srdcervoucí smrti se zdrcená matka zařekla, že už si nikdy nehty neostříhá.

„Když jsem si nehty přestala stříhat, nebylo to kvůli nějakému rekordu,“ přiznala Armstrong s tím, že by si je nikdy nenechala zkrátit, a to ani za peníze. Taková údržba extrémně dlouhých drápů je však více než náročná. Ačkoli nehtový salon navštěvuje jen každé čtyři roky, její nehty si vyžádají na 20 lahviček laku a k pilování je potřeba speciální nástroj na zpracování dřeva.

Sdílejte článek
Štítky rekord Guinnessova kniha rekordů dlouhé nehty nejdelší nehty na světě

Přečtěte si také