Virály

21. listopadu 2022 14:21

redakce Prima Lajk

Žena si už dva roky nekoupila boty. Jaká je největší výhoda chození naboso?

Britka si odmítá kupovat boty a chodí jenom naboso. Bez podrážky zvládá i chození po horách.

Boty bere většina z nás jako důležitou a nezbytnou součást outfitů i každodenního života. Ráno ani nepřemýšlíme nad tím, že bychom vyrazili do práce nebo do školy bez bot. To však není případ pětadvacetileté Britky El Robertson z Bristolu, která se rozhodla, že zahodí tenisky a bude chodit jenom naboso.

„Chození na boso bylo nejlepším rozhodnutím v mém životě,“ přiznala mladá žena s tím, že její nohy paradoxně nikdy nebyly v lepším stavu. I přesto je ale Robertson svým okolí častokrát nepochopená. „Lidé mi říkají, jak je to nebezpečné a nezodpovědné,“ svěřila se a dodala, že ačkoli už se zařekla, že si na sebe boty nikdy nevezme, jsou místa, kam bosá chodit nemůže. „Když jdu do supermarketu, musím si vzít boty, protože mě tam bosou nevidí rádi,“ posteskla si smutně Britka.

Poslední tenisky si prý koupila před dvěma lety a další si už pořizovat nehodlá. Bez bot se jednoduše cítí mladá žena bezpečněji a sebevědoměji, a to i na nerovném povrchu. Před nedávnem dokonce naboso zdolala i nejvyšší horu Walesu Snowdon, a to bez jediného úrazu. Jedinou otázkou však zůstává, jak to dělá Britka bez bot v zimě…?

Sdílejte článek
Štítky životní styl boty chození naboso bosé nohy

Přečtěte si také