Virály

8. ledna 2021 02:05

sarka.turcekova@gmail.com

Žena zjistila, že celé roky vyslovuje své vlastní jméno špatně! Jak to mohla netušit?

Tohle se jenom tak někomu nepodaří. Žena s hrůzou zjistila, že celý život nesprávně vyslovovala své vlastní jméno.

I když by většina z nás pravděpodobně o takových věcech mlčela, tahle žena se rozhodla sdílet svůj příběh na sociálních médiích. Na Redditu odhalila, že její matka byla inspirovaná románem, aby jí říkala Saoirse. Ale nikdy se nenaučila, jak to říkat správně. Tento příspěvek zní: "Jmenuji se Saoirse. Nejsem Irka. Moji rodiče mi dali jméno Saoirse, protože moje máma četla knihu s postavou jménem Saoirse a myslela se, že je to jméno opravdu jedinečné. Myslela jsem si, že se to jméno vyslovuje Say-or-cee, a můj otec to jméno nikdy předtím neslyšel, takže mi takhle říkali celý život."

Ani její spolužáci ve škole jméno neznali, takže důvěřovali tomu, jak to vyslovuje samotná Saoirse. Všechno se změnilo v posledních letech, když zjistila, že se jedna populární herečka jmenuje stejně jako ona, ale vyslovuje jméno správným způsobem – Sur-sha. Většina lidí, kteří ji potkávají, jí teď prý říkají Sur-sha, a ona je už neopravuje, protože fakt, že celý život vyslovovala svoje jméno špatně, je pro ni docela trapný. Prozradila také, že jedna Irka ve škole se začala hystericky smát během jejího představení se, když řekla své jméno špatně.

Požádala také své přátele, aby jí říkali novým oslovením. Ti to prý respektují, i když se občas samozřejmě přeřeknou. Až na jednoho jejího kamaráda, který říká, že jméno Saoirse ostatní přiměje, aby si mysleli, že je Irka, což je nefér vůči skutečným Irům. Problémy jí to způsobili taky doma. Když to řekla svým rodičům, oba se naštvali, protože zjevně zjistili výslovnost jejího jména mnohem dříve než ona, ale rozhodli se, že na tom nezáleží, protože dali přednost Say-or-cee před Sur-sha. Ona sama prý dávala přednost Say-or-cee, protože s tím vyrostla, ale za pár let už na tom dle jejího názoru nebude záležet.

Rozhodla se pro změnu možná právě kvůli lidem ve škole, kteří kvůli jejímu špatně vyslovovanému jménu udělali určitý tlak, ale nakonec je její vlastní rozhodnutí, že chce jméno vyslovovat správně. Navzdory rozrušení rodiny ji však ostatní podpořili v rozhodnutí vyslovovat její jméno, jakkoli se jí líbí.


Přečtěte si také