Virály

23. dubna 2019 14:26

redakce Prima Lajk

Ženě při kýchnutí vylítl z nosu hnijící bavlněný chuchvalec plný krve. Jak se jí tam tenhle hnus dostal?

Napadlo by vás, že nepohodlí v nose po plastice by mohlo být způsobeno hnijícím bavlněným chuchvalcem?

Opravdu nečekané překvapení zažila žena s příjmením Zhu z Číny, která podstoupila plastiku nosu. Když si totiž půl roku po ní kýchla, „vyfoukla“ oslizlý, páchnoucí a zkrvavený bavlněný chuchvalec. Zhu zaplatila za rhinoplastiku v přepočtu téměř 90 000 korun, s jejím výsledkem ale zdaleka nebyla spokojená. Podle serveru Global Times cítila od podle ní špatně provedeného zákroku neurčité nepohodlí a tlaky v nose. Později proto absolvovala rekonstrukční operaci na stejné klinice, nepříjemné pocity ale stále přetrvávaly.

Trvalo celých šest měsíců, než se ukázalo, co bylo jejich příčinou. Právě díky kýchnutí, během nějž jí z nosu „vyskočila“ nechutná krvavá bavlněná koule následovaná proudem krve, pojala podezření, že jeden z plastických chirurgů zapomněl při plastice vatový tampon v dutině jejího nosu. Klinika to však důrazně popírá a odmítá s tím, že neexistují žádné důkazy o zanechání bavlněného polštářku v nose pacientky.

Ta navíc po lednovém zákroku podepsala smlouvu, díky které se za kompenzaci ve výši 35 000 korun klinika zbavila odpovědnosti za jakékoliv další komplikace. A zdá se, že tento případ spadá mezi smluvní podmínky, a klinika by nejspíš nezodpovídala za stav pacientky, i kdyby bavlněný polštářek v jejím nose zanechal někdo z jejích chirurgů. Vedoucí je však přesvědčen, že se to nestalo, a v případě, že Zhu poskytne důkazy, že se mýlí, je připraven vyvodit z toho patřičné důsledky.


Přečtěte si také