Virály

22. května 2022 13:46

redakce Prima Lajk

Ženu nepozvali kolegové v práci na mejdan. Vysoudila z nich milionové odškodné!

Mít špatné vztahy s kolegy v práci se nevyplácí. Nebo snad ano?

Že se dají vysoudit peníze téměř za cokoli jsme vám už dokázali mockrát. Případ jednapadesátileté Rity Leher zaměstnané v londýnském kasinu Aspers však tak trochu převyšuje všechny ostatní. Zmíněná žena totiž dala své kolegy k soudu kvůli emoční újmě, kterou utrpěla poté, co jí její spolupracovníci záměrně nepozvali na firemní večírek.

Korunu tomu nasadili ještě potom, co si před Leher o povedeném večeru necitelně povídali. U soudu taktéž zaznělo, že si žena, která má částečně africké kořeny, stěžovala na rasovou a věkovou diskriminaci, kvůli níž se jí nikdy nedostalo kariérního postupu, i přes její 22letou praxi krupiérky. Kolegové měli Leher taktéž v práci ignorovat a údajně několikrát čelila z jejich strany i k ponižování.

Soud na základě výpovědi ženu označil za poškozenou a uznal jí nárok na odškodné ve výši 75 tisíc liber, což je v přepočtu asi 2,2 milionu korun. „Jednoznačně se shodujeme na tom, že paní Leher nebyla na společenskou akci pozvána, protože si předtím stěžovala na viktimizaci,“ odůvodnila své rozhodnutí soudkyně.

Sdílejte článek
Štítky zahraničí soud odškodné vztahy s kolegy

Přečtěte si také