Ilustrační foto
Autor: istock.com Ilustrační foto

Ženu nepozvali kolegové v práci na mejdan. Vysoudila z nich milionové odškodné!

Tamara F. Publikováno: 22.05.2022
Mít špatné vztahy s kolegy v práci se nevyplácí. Nebo snad ano?

reklama

Že se dají vysoudit peníze téměř za cokoli jsme vám už dokázali mockrát. Případ jednapadesátileté Rity Leher zaměstnané v londýnském kasinu Aspers však tak trochu převyšuje všechny ostatní. Zmíněná žena totiž dala své kolegy k soudu kvůli emoční újmě, kterou utrpěla poté, co jí její spolupracovníci záměrně nepozvali na firemní večírek.

Korunu tomu nasadili ještě potom, co si před Leher o povedeném večeru necitelně povídali. U soudu taktéž zaznělo, že si žena, která má částečně africké kořeny, stěžovala na rasovou a věkovou diskriminaci, kvůli níž se jí nikdy nedostalo kariérního postupu, i přes její 22letou praxi krupiérky. Kolegové měli Leher taktéž v práci ignorovat a údajně několikrát čelila z jejich strany i k ponižování.

Soud na základě výpovědi ženu označil za poškozenou a uznal jí nárok na odškodné ve výši 75 tisíc liber, což je v přepočtu asi 2,2 milionu korun. „Jednoznačně se shodujeme na tom, že paní Leher nebyla na společenskou akci pozvána, protože si předtím stěžovala na viktimizaci,“ odůvodnila své rozhodnutí soudkyně.

Nicholas Murray  2

GALERIE: Muž vysoudil 8 miliard dolarů za to, že mu po lécích narostly prsa! Jak je to možné?

reklama