Virály

16. září 2022 14:40

redakce Prima Lajk

Zfetovaný boxer, který brutálně zabil kolemjdoucího, vypovídal před soudem. Co mu hrozí?

Nesmyslná brutální vražda, která otřásla Brnem, zamířila před soud. Co za ni hrozí bývalému boxerovi?

Loňský případ brutální vraždy náhodného kolemjdoucího v Brně bývalým neúspěšným boxerem Alainem Banongou se konečně dostal před soud. 30letý Banongo tak tento týden poprvé vypovídal, jeho slova ale nabídla pozůstalým jen pramálo útěchy.

Boxer, jenž byl v té době zfetovaný, a tak moc na dně, že doslova kradl v noci díly z aut, narazil osudného večera na mladého muže na okraji Brna. Nejdřív ho surově zbil, pak jej strčil do kufru auta a vozidlo zapálil. Před soudem nyní prakticky ani neprojevil za svůj čin žádnou lítost. Bránil se však tím, že o sobě vůbec nevěděl.

„Živil jsem se sběrem železa, bohužel jsem při tom překračoval zákon. Byl jsem zoufalý a pod vlivem drog, bohužel jsem se nepoučil,“ litoval Banongo u soudu především sám sebe. „Chtěl jsem ujet od všeho, jel jsem za matkou a mým malým synem. Tam jsem se rozbrečel a ujel. Volal mi známý policajt, že co to dělám, ať okamžitě přijedu na policejní stanici. Já jsem uviděl policajty, zpanikařil jsem a ujížděl jsem jak blázen. Uvědomuji si, že jsem při tom mohl ohrozit další lidi, a jsem rád, že se přitom nikomu nic nestalo,“ zavřel Banongo.

Případ bude pokračovat dalšími výpověďmi znalců a svědků. Bývalému boxerovi za hrůzný čin každopádně hrozí u krajského soudu až doživotí.

Sdílejte článek
Štítky vražda boxer soud Brno Alain Banongo

Přečtěte si také