Virály

12. května 2021 07:48

sarka.turcekova@gmail.com

Zloděj se přestrojil za bělocha a provedl na 30 vloupaček! Vážně mu to procházelo kvůli masce?

Zlodějovi prošlo víc vloupaček, protože se převlékal do masky bělocha.

Tohle je jak špatný vtip. A bohužel to trochu poukazuje na to, že rasová situace v Americe bohužel stále není tak příznivá, jak by mohla být. Ale možná se chtěl tenhle zloděj jenom maskovat a využil k tomu příhodně právě masku bělocha. Muž se vloupával do různých objektů, přitom ale ze záznamů bezpečnostních kamer byl vidět celý jeho obličej. Měl ostré rysy a hnědé vlasy. Policisté si dlouho lámali hlavu nad tím, o koho se jedná, mezitím se mu však povedlo udělat na 30 vloupaček. Nakonec byl zloděj Rockim Prowell zadržený během dopravní kontroly poté, co byla v oblasti hlášena řada krádeží vloupáním.

Policistům se podařilo spojit dva z předchozích trestných činů dohromady pomocí záběrů ukazujících stejné vozidlo. Snímky z videí zveřejněných úřady ukazují podezřelého muže s nasazenou maskou a brýlemi. Policisté si však postupně všimli, že má vždy otevřená ústa, a pak jim došlo, že má nasazenou masku. To pak zveřejnilo policejní oddělení v Los Angeles na tweetu. Když byl zloděj zatčen, tak u něj při prohlídce vozu našli obličejovou masku, která však nejen zakryla jeho identitu, ale také policistům usnadnila práci s propojením všech jeho trestných činů. Z některých bytů byly ukradeny televizory s plochou obrazovkou.

Prowell byl prozatím obviněn ze dvou krádeží vloupání, dvou krádeží z krádeže a jednoho z vandalství, nicméně podle tichomořské divize policejního oddělení v Los Angeles je spojen se sedmi vloupačkami v této oblasti. Domnívají se však, že by mohl být spojen ještě s dalšími zhruba třiceti vloupáními. Údaje k trestným činům policisté dávají dohromady. Momentálně byl zloděj propuštěn z vazby a 25. května se má dostavit k soudu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také