Virály

27. ledna 2022 13:09

redakce Prima Lajk

Zrzci si podle odborníků zaslouží nezbytnou ochranu. Před čím bychom je měli bránit?

Zrzaví lidé jsou častým terčem šikany, která v nejhorších případech může vést až k sebevraždě.

Zrzavé vlasy mohou být darem i prokletím. Ačkoli pro někoho může být „nevinné škádlení“ kvůli rudé barvě vlasů a pár pihám neškodné, odborníci na lidská práva se shodují, že diskriminace rusovlasých dorostla do alarmujících výšin. Celou debatu ohledně ochrany práv přitom odstartoval děsivý případ na základní škole v anglickém Sheffieldu.

Překvapivě se nejednalo o dítě, které by bylo šikanujícím tyranem, nýbrž o speciálního pedagoga, jenž si měl dobírat jednoho ze svých studentů. Pravidelně ho měl častovat dívčími přezdívky, a to všechno jenom kvůli tomu, že byl chlapec zrzavý. Bohužel to není jediný případ, kdy se nějaký rusovlasatec stal obětí šikany.

A právě proto na veřejnost vystoupila ředitelka organizace pro Lidská právě v Británii Chrissy Meleadyová s upozorněním, že obětí šikany kvůli rudé barvě vlasů se stávají každý rok tisíce dětí. Ty nejhorší případy mohou skončit u mladých lidí až sebevraždou. Organizace chce proto brát boj za práva zrzavých lidí seriózně a bude se snažit změnit předsudky lidí, které jsou zejména v Británii velmi časté.


Přečtěte si také