Blíží se konec slavných youtuberů?! YouTube zakáže stupidní pranky a výzvy. Co teď budou provokatéři dělat?

Známý server zavádí opatření, které asi dost zavaří slušné části (nejen) českých youtuberů.

Pranky a různé šílené challenge jsou už dlouhá léta velkou součástí internetového světa a zejména youtuberské scény. Jenže teď jim možná částečně odzvonilo, jelikož samotný YouTube s nimi hodlá pořádně zatočit. Společnost Google, pod niž samozřejmě YouTube patří, totiž vydala novou aktualizaci Community Guidelines, v kterých upravuje, jaký obsah může být na známé platformě vydáván. A právě zmiňované pranky a challenge čeká značné, ale naprosto rozumné omezení.

Nebojte, obecný zákaz těchto videí nás nečeká. Stopku ovšem dostanou všechna videa, která by mohla diváky navádět k nebezpečnému jednání. Google tak reaguje na vlnu šílených virálních výzev, při kterých lidé hloupě hazardují s vlastním životem. Týká se to např. aktuální Bird Box challenge, při které dělají lidé se zavázanýma očima opravdu nebezpečné věci, jež mnohdy skoro skončily tragicky. V rámci podobně pitomých výzev a pranků jde samozřejmě o logický krok. Na druhou stranu, šíření podobných kousků po internetu to ve výsledku asi tolik nezabrání.

Youtuberské kanály, které nebudou omezení respektovat, pak nejspíš mohou očekávat přísně postihy a po více prohřešcích zřejmě i vymazání kanálu. Těžko ovšem říct, jak přísný bude YouTube při ověřování toho, jaká videa mohou být “nebezpečná“, a jaká nikoliv. Je také otázkou, jak moc zasáhne nové nařízení slavné české youtubery jako Datla, TVTwixx, Ondru Vlčka a další, jejichž popularita a kontroverze je na šílených prancích z části postavena. Něco nám ale říká, že oni se asi zatím bát nemusí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také