GALERIE: Influencer Sinai zareagoval na obvinění ze sexuálních útoků. Co si o děsivé kauze myslí?

Oblíbený tvůrce podcastů čelí na sociálních sítích závažnému obvinění. Psal zprávy nezletilým dívkám opravdu on?

Ladislav Sinai byl dříve známý coby youtuber, v posledních letech se ovšem věnuje natáčení podcastů, do nichž si zve řadu známých osobností a soustředí se zejména na tváře české rapové scény. A nutno říct, že jeho Ladislav Sinai Podcast slaví u mladé generace nejen na YouTube velký úspěch, může se pochlubit necelými sta tisíci odběrateli a jeho nejsledovanější rozhovory mají i stovky tisíc zhlédnutí. Sociální sítě teď ovšem bohužel žijí z něčeho jiného než z jeho tvorby.

Po sociálních sítích, zejména Instagramu a Twitteru, totiž koluje řada screenshotů jeho údajných zpráv s mladými dívkami. V těchto velmi sprostých zprávách měl Sinai holkám dělat nemístné sexuální návrhy či je prosit o nahé fotky. V dalších zprávách měl však údajně navrhovat anální sex či další poněkud netradiční praktiky. Některé z těchto dívek pak byly podle obvinění lidí nezletilé. Pravost prakticky žádného z těchto screenshotů však doposud nebyla ověřena a instagramový profil czechrapmoments, který s inkriminovanými zprávami přišel, je momentálně zablokován. O pravosti zpráv se tedy dá zatím spekulovat. Sám Sinai pak posílání podobných zpráv popírá.

Sinaiovo vyjádření

Známý tvůrce podcastů se totiž k celé kauze podle webu Refresher poprvé vyjádřil fanouškům na platformě HeroHero. „Ahoj, pravděpodobně jste viděli věci, které kolují netem. Některé věci jsou tam real, ale většina je fake. „Všechen underage sh*t (věci týkající se nezletilých) je rozhodně nesmysl. Cítím se na ho*no, ale vyjádření samozřejmě dám,“ sdělil svým příznivcům Sinai. Internetová hvězda se tedy hodlá bránit a můžeme jen spekulovat, co sdělí lidem ve svém obsáhlejším vyjádření.

Přišel o spolupráci

Na celou kauzu už ovšem začíná doplácet. Společnost GoOut s youtuberem rozvázala spolupráci a na celý případ se hodlá zaměřit také zmiňovaná platfoma HeroHero. K celé kauze se vyjádřila také mladá influencerka Xholakys, jež je známá především uživatelům OnlyFans.

„Vím, že takové věci dělal, jen jsem nevěděla, že je dělá pořád. Myslela jsem, že z toho ten chlap už vyrostl. Kdysi dávno něco měl i s mojí nezletilou kamarádkou a do toho psal mně, ačkoliv jsem byla malinká. Myslela jsem, že mu došlo, že z toho může mít problém, ale očividně to dělá dál,“ uvedla Xholakys ve svých InstaStories. Zdá se, že Sinaie čeká hodně vážné a dlouhé vysvětlování. Pokud se totiž závažná obvinění ze sexuálního nátlaku a pravost zpráv nezletilým potvrdí, mohou ho čekat ještě větší problémy než odliv fanoušků a spoluprací.


Přečtěte si také