Youtubeři

28. května 2018 12:02

redakce Prima Lajk

GALERIE: Smutná zpráva! Zemřel jeden z nejoblíbenějších světových youtuberů! Co se mu stalo?

Youtuberský svět zasáhla obrovská tragédie. Která známá internetová tvář nás navždy opustila?

Světový youtuberský rybníček se už několik dnů vzpamatovává z obrovské ztráty. 24. května nás totiž ve věku 33 let navždy opustil slavný youtuber a herní kritik John Peter Bain známý pod přezdívkami TotalBiscuit či Cynical Brit. Podlehl rakovině, s kterou bojoval od roku 2014. Smutnou zprávu oznámila jeho manželka Genna Bain v pátek na svém Twitteru.

TotalBiscuit patřil mezi nejrespektovanější herní youtubery na světě a na svém hlavním kanále nasbíral přes 2 miliony odběratelů. Velmi populární byla zejména jeho série WTF is…?, v níž fanouškům servíroval první dojmy ze spíše nezávislých her. O svém zdravotním stavu fandy během let několikrát informoval a k boji s rakovinou se přiznal v roce 2015. I přesto i nadále natáčel a byl velmi vášnivým hráčem.

Až před měsícem se jeho stav zhoršil natolik, že musel přestat s natáčením videí. „Končím s prací herního kritika. Už ji nemůžu dál vykonávat. Jsem až pod příliš velkým vlivem léků na to, abych mohl jasně myslet. Můj rozvrh je kvůli tomu příliš nepravidelný a nemohu vydávat obsah včas“ sdělil tehdy youtuber ve svém prohlášení. Ani po několika dnech se pak jeho fanoušci nemohou ze ztráty vzpamatovat a je jasné, že youtuberský svět přišel o nezapomenutelnou tvář.

Sdílejte článek
Štítky smrt rakovina Twitter galerie youtuber rakovina TotalBiscuit Genna Bainová

Přečtěte si také