návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Youtubeři

ODHALENO: 5 překvapivých věcí, které jste nevěděli o Jirkovi Královi! Jak začínal s YouTube?

2. 9. 2018 ukončil svou kariéru jeden z nejlepších youtuberů u nás. Pro fanoušky si přichystal speciální dokument pro jeden milion odběratelů, když ukončil své působení.
Vydáno: 05.09.2018
Jirka Kral a 5 zajímavostí
Autor: Instagram.com Jirka Kral a 5 zajímavostí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato fakta jste o Jirkovi možná nevěděli.

1. Jirka vybral milionovou částku na charitu

Mnoho youtuberů na nic takového ani nepomyslí. Je to přece jejich práce, tak proč by někomu něco dávali? Na tyto ikony kouká miliony lidí, neuškodilo by, kdyby šly občas příkladem jako Jirka Král. Minulý rok vybral neuvěřitelných 730 tisíc korun na léčbu pacientů v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Před tím vybral o něco menší částky a věnoval je též k dobrým účelů. Klobouk dolů!

2. Projekty

Jirka se neživil rozhodně jen YouTubem, ale s bratrem Petrem rozjeli hned několik velmi úspěšných projektů, které rozhodně k ledu nepůjdou. Jeden z projektů, který stojí za zmínku, je – Buď safe online. Jednalo se o spolupráci s antivirovou společností Avast. Jirka učil děti, jak používat internet bezpečně. Vycházel ze své vlastní zkušenosti, kdy se za něho někdo na internetu vydával a napáchal mnoho nepříjemných situací.

3. Zetko.

Zetko, tedy nový prostor pro generaci Z. Jedná se o místo, kde jsou umístěné konzole na hry, Jirkovo studio a kavárna. Fanoušci mají tedy možnost se s Jirkou kdykoliv potkat. Navíc prostor mohou využít i lidé, kteří pořádají nějakou akci a potřebují zázemí. Například holky z A Cup of Style zde pořádají pravidelně autogramiády.

4. Farma

Jirka začínal prakticky od nuly. Neměl za sebou bohaté rodiče ani žádné sponzory. Počáteční slávu si získal díky reality show Farma, pak s bratrem využili příležitosti a hned po odchodu ze soutěže rozjeli YouTube kanál. Bylo to něco nového, co mělo potenciál. Vytrvali a práce přinesla zaslouženou odměnu.

5. Příjem peněz

Většina lidí si myslí, že hlavní příjem peněz do Jirkova rozpočtu jde z YouTube, ale není tomu tak. Jirka se věnuje, jak jsme již zmínili, několika dalším projektům, které ho bezstarostně uživí. Jeho největší výhrou byl fakt, že nikdy nepřemýšlel o natáčení videí jako o svém hlavním příjmu, proto začínal investovat jinam, aby mohl s klidnou hlavou opustit svět YouTube ve chvíli, kdy to tak bude cítit. To mnoho jiných youtuberů nemá a jsou na natáčení existenčně závislí.

Jirka Král skončil  1

Nejslavnější český youtuber končí! Proč už Jirka Král nechce mít s YouTube nic společného?

Co teď bude Jirka Král dělat? 2

VIDEO: Co teď bude Jirka Král dělat? Nejznámější český youtuber stále vydělává víc než vy

Článek je zařazen v: Jirka Král , youtuber , YouTube , Byljsemyoutuber