Skandál! Opravdu skončil MikeJePan za mřížemi kvůli nehodě? Máme důkazy, že jde o podvod!

Opravdu skončil youtuber ve vězení, nebo jde jen o další z jeho marketingových tahů?

Český youtuberský rybníček žije od víkendu dalším pořádným skandálem. A jeho hlavním aktérem není opět nikdo jiný než provokatér MikeJePan. Internetová hvězdička v sobotu ve 2 ráno údajně bourala při cestě z Mostu domů do Prahy. Na místě byli kromě Mikea další 4 cestující z vozu Škoda Octavia. Nehoda si vyžádala jednoho zraněného a youtuber byl prakticky ihned zatčen a převezen do cely předběžného zadržení v Kongresové ulici v Praze. Během nedělního dne byl pak MikeJePan vzat do vazby.

Podle spolupracovníka jeho právníka a kamaráda Petra Kocourka byl youtuber obviněn z dvou trestných činů, z ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Vše tak nasvědčuje tomu, že byl Mike v době nehody minimálně opilý. Vazba, která může trvat klidně i 3 měsíce, pak byla nařízena kvůli hrozbě z ovlivňování svědků. Kocourek pak toto jednání považuje za nehorázné, jelikož za podobné obvinění se vazba většinou nedává. Považuje to tak za přímý útok na známého policejního provokatéra a snahu ho zničit. Ano, zní to hrozivě. Tedy kdyby všechno nenasvědčovalo tomu, že se jedná o youtuberův podvod.

Indicií, že se jedná o tzv. fake je totiž opravdu mnoho. Tím hlavním je, že v Praze a jejím okolí nebyla v inkriminované době hlášená žádná dopravní nehoda. Informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan na facebookových stránkách Týdeníku Policie. „Takovou nehodu neeviduje ani pražská záchranná služba, která by u nehody se zraněním zasahovala. Žádný takový mladý muž nebyl ani převezen na policejní celu v Kongresové ulici,“ dodává Týdeník Policie. Žádná taková nehoda pak nebyla zaznamenána ani ve Středočeském kraji či na Mostecku. Po internetu pak sice začíná kolovat další status Týdeníku Policie, v němž se údajně potvrzuje Mikeova vazba. Stránky už ovšem potvrdily, že se jedná o jasný podvrh a ony takovou zprávu nikdy nevydaly.

Hodně diskutabilní jsou pak i slova Petra Kocourka, jenž ve videu tvrdí, že byl přítomen u výslechu. Ten přitom není Mikeův advokát a pravděpodobnost, že by byl k výslechu připuštěn, je tak dosti malá. V komentářích pod videem se pak objevilo hned několik lidí, kteří tvrdí, že viděli youtubera hrát přes víkend online hry. A to by v cele předběžného zadržení asi nemohl. Mike se tedy ani ve chvílích svého dalšího triku zřejmě moc schovávat neumí.

Tyto tvrzení a okolnosti tak téměř jasně nasvědčují tomu, že jde jen o podvod a další youtuberovu provokaci, kterou si chce zvýšit sledovanost. Jeho chyby jsou ovšem tak viditelné, že mu to v komentářích baští už jen jeho nejskalnější fanoušci. Nebo si snad myslíte, že je opravdu za mřížemi a celou záležitost později vysvětlí?

Sdílejte článek
Štítky nehoda policie vězení podvod youtuber vazba MikeJePan

Přečtěte si také