Slavný PewDiePie začne streamovat na YouTube. Platforma si ho pojistila exkluzivní dohodou

Slavný youtuber PewDiePie se chystá vstoupit do streamovacích válek! Pojistil si ho samotný YouTube.

Vztah mezi společností YouTube a jejím nejkontroverznějším, ale zároveň nejznámějším youtuberem Felixem „PewDiePie“ Kjellbergem za ty roky prošel mnoha zkouškami. Asi nejzásadnějším bodem byl článek na Wall Street Journal, který upozornil na nemístné použití nacistických vtípků na jeho kanálu. Nyní se ale zdá, že už je vše zapomenuto, youtuber s více než 104 miliony odběratelů totiž podepsal novou lukrativní smlouvu, aby začal exkluzivně streamovat právě na své domácí platformě.

Na rozdíl od většiny herních celebrit se PewDiePie neproslavil streamováním, ke kterému přičichl jen krátce se službou DLive, která prý stavila tvůrce do popředí. Nyní se ale situace mění, streamování je dnes populárnější než kdy dřív, a tak youtuber v tiskovém prohlášení oznámil, že pro něj bude velkou ctí stát v popředí této platformy a být u všech nových funkcí a produktů.

Pakliže se youtuber naplno položí do streamování, lze předpokládat, že se automaticky stane jedním z nejsledovanějších herních streamerů na světě a YouTube tudíž získá v boji s dominantní streamovací službou Twitch velkou zbraň. Jen pro porovnání, streamer Tfue má na Twitchi 8,1 milionu sledujících a další známý streamer Ninja měl 14,6 milionů, než se přesunul na novou platformu Microsoftu Mixer, kde má více než 3 miliony.

PewDiePie byl dlouhé roky nejsledovanějším youtuberem na světě, loni se dokonce stal prvním individuálním tvůrcem, který překročil mytickou hranici 100 milionů odběratelů. Před ním je pouze indická televizní síť T-Series, která má přes 137 milionů odběrů.


Přečtěte si také