Youtubeři

16. listopadu 2020 14:50

redakce Prima Lajk

VIDEO: Adam Kajumi vysvětlil, že udělal fake párty pro tuto dobrou věc. Lidé mu ale stále nadávají

Kontroverzní youtuber a tiktoker se svým týmem konečně prozradil, proč se snažili svým večírkem v nouzovém stavu napálit celý internet.

Už je to několik dní, co se po českém internetu začaly šířit záběry z nelegální párty influencerů, které se mělo údajně účastnit přes 50 lidí. A jednou z nejvýraznějších tváří tohoto nepochopitelného večírku byl kontroverzní youtuber Adam Kajumi, který k uspořádání večírku vyzval svého kamaráda, moderátora Jakuba Jíru. Všichni zúčastnění se samozřejmě ihned stali terčem obrovské kritiky. Jenže brzy poté začalo vycházet najevo, že je párty jedním velkým podvrhem, jímž se partička kamarádů snažila jen zviditelnit a napálit zbytek internetu. A nyní Kajumi a spol. konečně přiznali, proč to celé udělali.

Ve vysvětlujícím videu se tak např. dozvíme, jak celý virální podvod ve spolupráci s novou sociální sítí OuuKee vznikal. Natáčel se totiž už v polovině října a tvůrci se řídili podle právních rad a za dodržování všech tehdejších nařízení a hygienických podmínek. Místo domnělého baru se tak např. natáčelo ve sklepě a iluze 50 lidí se vytvářela pomocí počítače. A jaké je nakonec podle Kajumiho a spol. poselství virálního kousku? Záběry, na nichž na první pohled porušují všechna možná vládní nařízení, prý autoří naopak chtěli diváky na tyto opatření upozornit a poukázat na to, že by je naopak měli dodržovat. Na konci videa pak všichni prosí o finanční pomoc nemocnici Na Bulovce, na jejíž účet sami poslali peníze.

Jenže ani jejich přiznání a dobrý účel kontroverzní reakce okolo projektu nezastavily. Zatímco mnoho Kajumiho fanoušků chválí tiktokera za závěrečný dobrý skutek, spousta lidí a youtuberů poukazuje na to, že vyznění celého videa je minimálně nešťastné a stále se zkrátka jedná o pěknou blbost. „Tohle mi přijde jako hrozně chabý a nepromyšlený pokus o ‚wannabe Kazma charitativní plottwist‘. Jde o to, jak jste to vypustili ven a jak se to tvářilo. Adame, ovlivňuješ desítky tisíc převážně mladších lidí. Nemůžeš se přece snažit tvrdit, že jste se snažili poukázat na to, že lidé mají dodržovat opatření, když z prvotně vypuštěných příspěvků to ani trošku nevyplývá,“ napsal k vysvětlovacímu videu youtuber Lukefry.

Kajumimu a spol. zkrátka podle kritiků nedošlo, že chlastací záběry spíše nezodpovědně lákají k porušování opatření než jejich dodržování. A to je vzhledem k tiktokerově mladé cílovce podle hejtrů prostě špatně. Nešťastnému vyznění videa se pak někteří lidé spíš vysmívají, označují ho za chabý pokus napodobit Kazmu a někteří nešetří ani sprostými slovy. Na jakou stranu se v této virální kauze stavíte vy?


Přečtěte si také