Youtubeři

12. června 2021 06:02

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lidé podepisují petici, aby zabanovali anorektickou youtuberku! Jak to mohla nechat zajít tak daleko?!

Youtuberka, která už dlouhé roky trpí anorexií a neléčí se, možná konečně přestane natáčet videa, kde propaguje anorexii.

Známá youtuberka Eugenia Cooney na svůj YouTube kanál natáčí videa hlavně o módě, make-upu a kosmetice, ale její diváci tvoří lidé, kteří komentují její vzhled a bojí se o její zdraví. Není se čemu divit. Mladá žena už dlouhé roky trpí mentální anorexií, kvůli které ve svých 26 letech vypadá jako oběť pracovního tábora. Dříve na jednom ze svých live streamů zmínila, že váží pouhých 38 kilogramů, svoje diváky vždy ujišťovala, že je v pořádku a nic jí není. Promlouvala přitom o nenávistných komentářích a haterech, jako kdyby ji každý, kdo jí radil léčbu, chtěl ublížit. Děsivé na celé situaci bylo i to, že s její psychickou nemocí nic neudělali ani její rodiče.

Až když se do situace před více než rokem vložila parta jejích kamarádů v čele s Jaclyn Glenn, kteří ji pod záminkou vylákali na párty a zavolali tým odborníků, tak se konečně dostala do léčení. Její matka s tím však v té době nesouhlasila a dokonce nahlásila youtuberku Jaclyn za únos jejího dítěte. Pod tlakem okolí však nakonec Eugenia opravdu postoupila hospitalizaci, kde pod dohledem odborníků konečně trochu přibrala a vrátila se zpátky do domácí péče. Pak se za velkého ohlasu vrátila na YouTube scénu s dokumentem The Return of Eugenia Cooney (Návrat Eugenie), který natočil známý youtuber a dokumentarista Shane.

Poté, co se dívka vrátila, pak ještě nějakou dobu mluvila otevřeně o svých pocitech a poruchách příjmu potravy. Dokonce přidala asi dvě videa, kde zmínila jídlo nebo se snažila s pomocí svojí mámy vařit. Bohužel to zjevně bylo všechno jen kvůli číslům, protože od té doby Eugenia opět zhubla a navrátila se do svého „obvyklého“ stadia, kdy začíná mít červené končetiny a jsou jí vidět kosti snad celého těla. Navíc začala veškeré komentáře směřující k její nemoci ignorovat a odhaluje čím dál tím víc svojí postavu – ať už v plavkách, nebo odhalených kostýmech.

Proto se lidé rozhodli vyzkoušet poslední možnost, a tou je petice určená pro společnost YouTube, které mladou anorektičkou podporuje. Díky zapnuté monetizaci totiž mají její videa obrovský dosah. Eugenia má přes 2 miliony odběratelů, a tedy propaguje anorexii neuvěřitelnému množství mladých slečen. Petice už se sice lidé snažili protlačit dřív, ale neměly náležitý efekt. Cílem petice, na kterou upozornila také Jaclyn Glenn, která už se snažila Eugenii pomoci dříve, je to, aby YouTube demonetizovalo, omezilo anebo smazalo anorektičce kanál. Právě natáčení ji totiž povzbuzuje v setrvání v anorexii.

Možnost připojit svůj podpis k petici máte i vy. Doufejme, že tentokrát už společnost YouTube bude muset zakročit a přestane vydělávat na tak odporné věci, jako je propagace anorexie a ničení života mnoha mladých dívek.


Přečtěte si také