VIDEO: Lidé podepisují petici za odstranění PewDiePie z YouTube! Co strašlivého youtuber provedl?

Lidé podepisují petici, aby byl PewDiePie odstraněn z YouTube.

PewDiePie, skutečným jménem Felix Arvid Ulf Kjellberg, nezažívá právě to nejlepší období. Kromě toho, že přišel o pozici nejsledovanějšího youtubera na světě (nedávno ho totiž předběhl indický hudební kanál T-Series), si teď proti sobě navíc poštval velké množství fanoušků.

PewDiePie, kterého sleduje přes 92 milionů lidí, si nejspíš z nějaké petice nebude dělat žádné starosti, dokument má koneckonců „jen“ nějakých 65 tisíc podpisů, na druhou stranu veselý z toho být taky nemůže.

Vše souvisí s nedávným odporným teroristickým útokem na mešity na Novém Zélandu. Útočník totiž před začátkem celého krveprolití odkázal mimo jiné také na známého youtubera, který byl v minulosti několikrát obviněn z kontroverzního obsahu, který zahrnoval antisemitské postoje nebo jiné nenávistné projevy.

Přesně kvůli tomu teď jistá Maria Ruiz založila petici na Change.org, která požaduje odstranění tohoto škodlivého obsahu, včetně kanálu PewDiePIe, z celého YouTube. Youtuber výše zmíněný útok pochopitelně odsoudil a s útočníkem nechce mít nic společného. K nové petici se však doposud nevyjádřil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také